Trendy kolekce jaro / léto 2020

Trend kolekce pratelný oblek

Revoluce má své jméno – pratelný jersey oblek ze 100% vlny. Na vývoji revoluční technologie umožňující praní obleku v domácím prostředí pracovali technologové několik let a po značkách jako Zegna či Hugo Boss tak pratelný oblek představuje Blažek jako vůbec první česká značka. Oblek se pere ve speciálním vaku, který zabraňuje nežádoucím deformacím zejména vyztuženého saka i přílišnému pomačkaní. Po vyprání stačí sako lehce vyklepat, zavěsit na široké ramínko a nechat volně uschnout.

Trend kolekce Blažek jaro / léto 2020 - pratelný oblek

Trend kolekce plavky

Další novinkou kolekce jsou plavky s odvážnými tisky flóry a fauny na polyamidovém materiálu, který rychle schne a dobře odolává slunečnímu záření, čímž zamezuje blednutí vzoru. Dle aktuálního trendu plavky zdobí kratší nohavice, jsou podšité funkční síťkou a mají šňůrku na stažení pro absolutní kontrolu. Plavky Blažek jsou domyšleny do posledního detailu: jejich součástí je vnitřní poutko na zavěšení a také uzavíratelná kapsička na drobné.

Trend kolekce Blažek jaro / léto 2020 - plavky

Ve znamení udržitelnosti essential

Novinkou kolekce jaro/léto 2020 je řada Essential, kterou tvoří vybrané kousky z outfitů s nadčasovou hodnotou, a to jak střihem a materiálem, tak i barevností. Blažek se tak přizpůsobuje současným trendům a představuje zákazníkovi snadno kombinovatelný a udržitelný capsulový šatník.

Blažek jaro / léto 2020 - essential

Černá hraje prim ceremony

Aby smoking smokingem byl, stejně tak musí černá být černou. Proto Blažek spolupracuje s jedním z nejlepších výrobců oblekových látek na světě Loro Piana, který pro letošní rok přichází s luxusním materiálem ze své kolekce Black&Black, vyznačujícím se jedinečně sytou černou barvou a vylepšeným leskem.

Blažek jaro / léto 2020 - ceremony

Důraz na funkčnost formal

Obleky v této kolekci jsou vyrobeny převážně ze 100% vlny, často opatřené mechanickým strečem, který poskytuje výrazné pohodlí při každodenním nošení. Některé obleky jsou též směsí výhradně přírodních materiálů, jako je hedvábí a len. Barevnost obleků se nese v modrých tónech, a to jak sytých jednobarevných, tak i melange přízí, a přináší tak odstíny kobaltové, zámořské, sardinkové, mečounové či legionářskou modř. V případě košil Blažek akcentuje současné eko trendy a společně s italským výrobcem košilovin Albini nabízí možnost dohledat si původ bavlny zakoupené košile. Do popředí se v případě košilovin dostává akvamarínová barva v kombinaci s antickou bílou, tedy barvy, jež ztělesňují svěžest řeckého klimatu a mořského vzduchu.

Blažek jaro / léto 2020 - formal

Ve znamení inovace informal

Vyjma pratelného obleku a kolekce plavek najdeme v neformální části také luxusní trika, jejichž doménou je, kromě autorských 3D potisků s detaily a mikrostrukturami citrusových plodů designérky Moniky Štaudové, také mercerovaná bavlna, využitá jak pro jednobarevná trika, tak i pro trika s žakárovým vzorem. Mercerovaná bavlna zajišťuje materiálu vytříbený vzhled, jemnost a současně i odolnost. Nejvyšší kvalitou se pyšní dvakrát mercerovaná bavlna s označením Filo di Scozia, kterou v kolekci Blažek jaro/léto 2020 zákazník najde nejen na trikách, ale také na spodním prádle. Četné zastoupení mají v kolekci také košile s krátkým rukávem a šortky z lehkých přírodních materiálů.

Blažek jaro / léto 2020 - informal

Kam dál?