Průvodce stylem: Lehké bundy pro jarní dny

Lehké bundy pro jarní dny


Po dlouhé zimě je jaro ideálním časem pro obnovu šatníku. V letošní jarní kolekci vám nabízíme příležitost, jak vyměnit tradiční kousky, které už znáte, za ty, které byste rozhodně poznat měli. Někdo říká, že všechny velké věci v módě už byly objeveny. Pravdou ale je, že pro designéra není větší výzvou než vzít tradiční kus, přepracovat ho a přinést jej v nové, nečekané a pro zákazníka zajímavé podobě. Máte odvahu poznat nové trendy? Co takhle zkusit třeba bundu inspirovanou blejzrem?

Bundy v dnešním módním světě získávají čím dál tím větší pole působnosti. Dávno nejsou doménou pouze sportovního prostředí. Jsou kvalitnější, stylovější, pomalu ale jistě ovládají módní trh a stávají se oblíbenou částí mnohých pánských šatníků. Vyrábějí se ze skutečně kvalitních, větru, dešti a díky jemné vrstvě termo výplně i chladu odolných materiálů, laciné zipy nahrazují odlehčená kostěná zdrhovadla s efektním metalickým vzhledem, bundy jsou důmyslně a kvalitně zpracované a vypadají zkrátka skvěle.

Právě materiál není radno podceňovat. Vsaďte proto třeba na jarní bundy z ultralehké a voděodolné tkaniny, jakou vyrábí tradiční italská značka Limonta, která patří k nejstarším výrobcům látek v Itálii. Od svého založení v roce 1893 si tato značka ve světě módy právem získala uznání a oblibu, v její nabídce najdete materiály odolávající dešti, extrémně lehké tkaniny určené pro volnočasové oděvy nebo třeba umělé hedvábí. Pro kvalitu zpracování a skvělé vlastnosti si materiály značky Limonta oblíbil i módní dům Blažek a s oblibou je proto využívá právě pro výrobu lehkých pánských bund.

Na výběr máte mezi různými střihy. Jednou z možností je například tzv. bomber, o kterém už dávno neplatí, že jej nosí jen skinheadi a letci. Naopak, letos se bomber objevuje i v elegantní sekci módy. Vyrábí se z luxusních materiálů, v různých barvách a získává i pletené prvky. K černému či tmavě modrému bomberu se nebojte obléct kalhoty výrazné barvy a do ruky si pak vezměte třeba větší černou koženou tašku.

Může být bunda elegantní? Jistě! Oblek vám sice nikdy nenahradí, ale rozhodně může mít styl. Pokud se totiž při výrobě bundy necháte inspirovat designem dnes tolik oblíbených blejzrů, docílíte unikátního propojení sportovního stylu s neformální elegancí. Z blejzru si takové bundy berou střih a eleganci, z konceptu bund pak funkčnost a variabilitu. V kombinaci s kvalitními materiály a skvěle padnoucím střihem se určitě stanou vaším oblíbeným kouskem do jarního počasí.

K relativně tradičním svrchníkům patří parka, kterou odborná literatura definuje jako sportovní delší bundu volného střihu s kapucí, povětšinou lemovanou kožešinou. Možná vás překvapí, že byste její původ našli u eskymáků žijících na severním pólu. Právě proto to lemování kožešinou. Parka dnes zažívá něco jak reinkarnaci a stává se běžnou součástí pánských šatníků. Jejího designu se chopily známé značky a přepracovaly ji k obrazu svému. Mezi parkami tak najdete například i modely, které jsou nepodšité a vytvořené z odlehčených materiálů. K parce oblékněte chinos, hrubě pletený svetr a vysoké šněrovací boty. Jak jinak by měl vypadat městský dobrodruh?

A jak je to s délkou? Bundy do pasu podpoří dojem aktivního muže, který potřebuje zůstat v pohybu a udržet tempo s pulsujícím městem. Statnějším postavám naopak prospěje spíše bunda sahající k úrovni hýždí. Delší bunda postavu sjednotí a opticky protáhne.

S vpuštěním bundy do jiných než sportovních částí šatníku může mít někdo stále ještě problém. Ano, móda je a bude výzva. Především pak nové trendy, u kterých spousta mužů neví, co od nich vlastně čekat. Nebojte se ale zkoušet nové věci! Někdo musí být první, tak proč ne právě vy! Zkuste si na příští procházku parkem obléct místo tvídového saka právě jednu z našich bund, uvidíte, že si je zamilujete!

     

Pánská bunda casual - modrá

Pánská bunda casual - modrá

Pánská bunda casual - modrá

Parka volně inspirovaná "blejzrem". Vzhled propojuje sportovní styl s neformální elegancí, celý dojem podtrhuje odznak v klopě. Vsadka s límcem z pleteniny je odnímatelná. Bunda je univerzálně kombinovatelná se všemi typy volnočasových kalhot a jeansy. Vyrobená z ultralehké voděodolné tkaniny s termo výplní. Pro zapínání jsou použitá kostěná zdrhovadla metalické úpravy nejvyšší kvality, YKK.

Odlehčená, nepodšitá parka volně inspirovaná sportovními bundami. Vzhled podtrhuje prošev s termovložkou, která je použita v rukávech a v zadním dílu. Bunda je vyrobená z temně modré syntetické tkaniny, kombinovaná s proševem s termovložkou. Na bundě jsou použitá odlehčená kostěná zdrhovadla kovového vzhledu a metalické úpravy nejvyšší kvality, YKK - Metaluxe.

Krátká bunda volně inspirovaná ikonickými bombery propojuje sportovní styl s neformální elegancí. Reprezentativní vzhled podtrhuje aplikace erbu na rukávu. Kombinace temně modré lehké syntetické tkaniny žakárové vazby s kompaktní pleteninou, ta je použita ve svrchní části rukávu.