Magazín - Pět důvodů, proč si pořídit oblek na míru

Pět důvodů, proč si pořídit oblek na míru

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Pro někoho je nošení obleku denní chleba, někdo jej využije jen při slavnostních příležitostech. V obou případech však platí, že v něm chcete vypadat dokonale a působit sebevědomě na své okolí. A v kterém obleku se budete cítit lépe než v tom, který jste sami pomohli vytvořit?

Přečtěte si pět hlavních důvodů, proč se investice do obleku na míru rozhodně vyplatí:

1. Dostanete přesně to, co chcete

Najít hotový oblek, který vám perfektně vyhovuje v každém směru, od vzoru přes střih klop až po knoflíky, je v podstatě nemožné. Žádná konfekce se nemůže dokonale trefit do vašeho vkusu, vždy bude existovat nějaký malý detail, který byste si představovali trochu jinak.

U obleku na míru můžete všechny tyto nedostatky odstranit. Každý detail obleku může být přesně podle vašich představ. Silueta, materiál, barva, vzor, knoflíčky, podšívka a nespočet dalších detailů, to vše je čistě na vás. Na výběr budete mít ze stovek tkanin od předních italských výrobců, jako jsou Ing. Loro Piana & C., Lanificio F.lli Cerruti nebo Solbiati.

2. Bude vám dokonale sedět

Kdo si jednou vyzkouší oblek na míru, bude se ke konfekčním velikostem vracet jen velmi nerad. Obléct si poprvé oblek ušitý přesně na vaše tělo je skvělý pocit. Neupravené konfekční velikosti jsou totiž vždy do jisté míry kompromisem. Dokonce i dva muži se stejnou výškou a hmotností mohou mít zcela rozdílnou šířku ramen, obvod pasu i délku paží.

Jak tedy funguje příprava obleku metodou Made to Measure? Pečlivě vám změříme míry hrudníku, pasu a sedu. Zjistíme délku vašich paží a nohou, podle čehož patřičně upravíme délku rukávů a nohavic. Následně s vámi probereme různé možnosti střihů, které budou vyhovovat vašemu typu postavy. To ocení například sportovci, kteří kvůli většímu objemu ramen a stehen mají problém s nalezením vhodného střihu.

Výsledný oblek vám padne jako druhá kůže. Při pohybu se nebude nikde napínat a vy se v něm budete cítit pohodlně, uvolněně a sebevědomě.

3. Váš oblek bude unikát, na jehož podobě jste se podíleli

Výsledkem šití na míru nebude pouhá kopie tisíců totožných obleků. Ten, který pro vás ušijeme, bude originál, jediný svého druhu. Šití na míru proto ocení muži, kteří se chtějí odlišit a mít oblečení, jež má jejich stopu, protože ho sami pomáhali vytvářet.

Oblek bude unikátní nejen proto, že bude vyroben přímo na vaši postavu, ale i kvůli tomu, že při jeho navrhování můžete dát volný průchod svému osobnímu stylu. Oblek bude odrazem vašeho vkusu.

4. Ušetříte čas se sháněním konfekce

Kolik obchodů jste naposledy prošli, než jste našli oblek, který vám plus mínus seděl a byli jste zároveň spokojeni s jeho vzhledem? A i na konci dlouhého pátrání jste si nejspíš řekli, že výsledek není úplně stoprocentní.

Velkou výhodou našeho šití na míru je čas, který výběru obleku věnujete. S našimi krejčími si domluvíte schůzku on-line a v termínu, který vám vyhovuje. Ta zpravidla netrvá déle než 30 minut. Během ní vám naši specialisté změří míry a proberou s vámi všechny detaily. Následně budeme potřebovat přibližně pět týdnů na ušití obleku, ale dokážeme oblek ušít i expresně do dvou týdnů. Pak už následuje jen finální schůzka, kdy si oblek vyzkoušíte a ověříte, že vám dokonale padne a splňuje všechny vaše představy.

5. Osobní kontakt s krejčím a cenná zpětná vazba

Popovídat si o výběru obleku s profesionálem, který se šitím obleků zabývá celý život, má smysl. Pokud jste totiž na výběr obleku sami, často vám unikne některý důležitý postřeh nebo detail. Krejčí vás například může upozornit, že vaší postavě bude slušet něco, co byste do té doby ani nezvážili. Konzultace s našimi odborníky vám zkrátka „otevře oči“.

Během schůzky se budou naši odborníci věnovat pouze vám a proberou s vámi všechny možnosti, které šití na míru přináší. Finální slovo ale budete mít samozřejmě vy, protože sám nejlépe poznáte, v čem se budete cítit skvěle.

Zaujaly vás výhody obleku na míru? Domluvte si schůzku v našem Krejčovství Blažek a navrhněte si oblek přesně podle vašich představ!