Magazín - Jaký svetr se hodí do obleku?

Jaký svetr se hodí do obleku?

článek

Text: Veronika Drdáková

Foto: Ilja Hubálek

Hodí se vlastně svetr k obleku? Nebudete pak vypadat moc staře nebo moc retro? Jak svetr správně zkombinovat, aby spolu s oblekem působil naprosto přirozeně? Ještě než postupně probereme všechny tyto otázky, musíme odpovědět alespoň na tu první. Ano, svetr se k obleku hodí. Jinak bychom o tom ani nepsali.

Pokud přemýšlíte nad způsoby, jak byste mohli oblek ozvláštnit, je svetr rozhodně dobrou volbou. Dopředu však musíte počítat s tím, že svetr formálnost vašeho outfitu trochu sníží. Proto se raději ujistěte, že tam, kam se v kombinaci obleku a svetru chystáte, nezpůsobíte svou volbou drobné faux pas. Do kanceláře i na pracovní schůzky by však svetr v obleku vadit vůbec neměl. Naopak tím dáte najevo, že jste vynalézaví, moderní a nebojíte se s oblečením v rozumné míře experimentovat.

Svetr do V

Tenký svetr s výstřihem do V prozáří váš běžný kancelářský outfit. Při výběru se zaměřte na zpracování výstřihu, protože ten bude tím hlavním, co ze svetru ukážete. Svetr do véčka spojte s košilí s výrazným límečkem, oba kousky díky sobě navzájem vyniknou.

článek
článek

Kardigan

O zajímavé zpestření formálního outfitu se rozhodně postará propínací kardigan. Ten bývá většinou ze silnějšího materiálu, proto ho pravděpodobně budete muset kombinovat s oblekem, který je vám trochu volnější. Propínací kardigan vám však jako jediný ze svetrů nabídne něco navíc. Když ho zapnete jen na knoflíky, které překrývá sako, nebude pod oblekem vidět. Toho můžete využít zejména tehdy, když je vaším primárním cílem zůstat v teple. Pokud ho zapnete výš, tak, že bude vidět, nebojte se pod něj vzít například vzorovanou košili a kravatu. Váš look bude uvolněnější, ale maximálně stylový.

článek
článek

Rolák

Rolák se k obleku hodí dokonale. Vytvoří mladistvý a trendy vzhled, kterým zaujmete zejména při méně formálních příležitostech. Formální dress code by ho ale neschválil, tak na to pamatujte. A jak ho zkombinovat se zbytkem outftu? Pod tmavě modré sako oblékněte šedý rolák. Bude vám příjemně teplo a vaše okolí z vás nespustí oči.

článek
článek

Správný materiál i barva

Aby váš výsledný look nepůsobil ani příliš staře, ani retro, zaměřte se na výběr materiálu a také na barevné provedení. Pod oblek se nejvíce hodí tenké bavlněné nebo kašmírové svetry. Vyhněte se umělým materiálům, nebyly by vám pohodlné. Co do barev, upřednostněte spíše jeden decentní odstín před křiklavými barvami a vzory. Jestli si vzpomínáte na kosočtvercový vzor, který na přední straně svetru kombinoval hned několik barev, klidně ho zase zapomeňte. Už pár let v módě není a snad dalších pár let ani nebude.

článek
článek

Barevné kombinace

Když už víte, jaký střih svetru pod oblek zvolit, ještě lehce nastíníme barevné možnosti. Vzhledem k tomu, že tak jako tak bude oblek se svetrem působit ležérněji než oblek sám o sobě, nepouštějte se do velkých experimentů a držte se spíše tlumené a neutrální barevné palety. S tmavě modrou skvěle funguje šedá, k šedé se zas hodí střední odstín hnědé a k hnědé černá. Příliš nezáleží na tom, zda máte oblek tmavě modrý a svetr šedý, nebo naopak. Tyto dva odstíny spolu budou zaručeně fungovat. Tak honem pro svetr, pod oblek totiž patří. A sluší mu to tam.