Magazín - Jak kombinovat polotriko se sakem?

Jak kombinovat polotriko se sakem?

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Vypadat v létě dobře a neriskovat přitom úpal není nic snadného. Pokud vám situace dovolí odhodit košili s dlouhým rukávem, nabízí se jedna velmi příjemná alternativa, polotrika neboli pola. Jejich přednosti nejvíce oceníte právě během dnů, kdy rtuť teploměru osciluje nad třiceti stupni Celsia.

Co ale s polotrikem, když se k večeru ochladí? Je možné stylově sladit polo se sakem? A je taková kombinace vůbec přípustná?

K polu si sako můžete bez obav vzít, ale pouze to volnočasové. Polotrika se totiž sama o sobě hodí pouze pro neformální příležitosti. Kombinovat je s formálním sakem proto není nejlepší nápad.

Jak vybrat sako k polotriku

Volnočasové sako k polu by mělo působit od pohledu uvolněně a neformálně. Vhodná jsou zejména bavlněná a lněná saka bez vyrýsovaných ramen.

K polotrikům také skvěle sedí vzorovaná saka, zvlášť dobře pak vypadají ta pletená. Pokud tedy takové v šatníku máte, určitě po něm sáhněte.

Keep it simple – zásada, která platí nejen pro polo

Polotriko nošené se sakem by se mělo držet jednoduchých barev. Černá, bílá, béžová, tmavomodrá – polo nemusí zářit na kilometry, aby na vás vypadalo skvěle. Myslete na to, až vám padne do oka zeleno-fuchsiové.

Jak kombinovat vzor saka a polotrika

Nejsložitější je výběr správných vzorů saka a polotrika, které k sobě padnou. Každé sako i polo je unikát a obecné rady se tak hledají těžko. Pár jich ale je.

Vzory saka a polotrika by v žádném případě neměly být stejné. Mírný kontrast je žádoucí, nesmíte to ale přehnat. Pokud se vzory příliš liší, bije to do očí.

Abyste se vyhnuli „překombinování“ barev i vzorů, je dobré si zvolit, který kus oblečení bude dominantní – jestli sako, nebo polo. Ten, který zvolíte, může mít výraznější barvu i vzor a upoutá pozornost okolí. Druhý je pak méně nápadný a pouze ho doplňuje.

3 tipy pro nošení pola na závěr:

1. Límeček pola noste vždy zastrčený po sakem.

2. Pokud vám to dovoluje postava, nebojte se polo zastrčit za pásek

3. A pokud vám to dovolují okolní teploty, zapínejte polo až ke krku.

Hledáte perfektní kombinaci polotrika s volnočasovým sakem? V našich obchodech Blažek s vámi naši oborníci vyberou to nejlepší duo. Polotrika i saka z nejnovější kolekce si můžete prohlédnout v našem lookbooku.