Magazín - Blažek obléká českou basketbalovou reprezentaci

Blažek obléká českou basketbalovou reprezentaci

článek

Text: Andrea Všetečková

Foto: Ilja Hubálek

Česká módní značka Blažek navázala spolupráci s basketbalovou reprezentací České republiky. Bude oblékat mužský národní tým, který po sedmatřiceti letech zažívá obrovský úspěch v podobě kvalifikace na MS v Číně.

článek

Pro tuto příležitost Blažek představil kolekci, v níž celá reprezentace na MS v srpnu 2019 odcestuje. Přehlídce kolekce, která se uskutečnila 17. 2. v Centru Chodov, předcházelo několik měsíců příprav. Specialistka Krejčovství Blažek Iva Soušková dokonce musela za několika hráči vycestovat do jejich evropských klubů. To se však vyplatilo a veřejnosti se tak mohla představit zcela neotřelá kolekce.

článek

Materiály, pocházející z dílen nejlepších italských a britských výrobců látek, společně se specialistkami Krejčovství Blažek vybíral hráč Vojtěch Hruban. Vlněná obleková látka z řady Travel Suit od výrobce Cerruti je ideální pro muže, kteří stejně jako vrcholoví sportovci tráví hodně času na cestách. Košilovina z produkce Thomas Mason, specialisty na bavlnu, je u Blažka již tradiční sázkou na jistotu. „Je to pohodlné, což je pro nás to důležité, a navíc v tom vypadáme skvěle,“ směje se člen reprezentace Jaromír Bohačík.

článek
článek

Oblek vyniká nejen velice pohodlnými materiály, ale i výrazným káro vzorem. „My jsme, myslím, od začátku chtěli nějakou kostku a Vojta to pobral tak, že je v tom trošku té naší národní barvy, takže to má i nějakou hloubku a téma,“ dodává Bohačík. O národních barvách pak promluvil i zakladatel módní značky Ladislav Blažek. „To propojení české módy a českého sportu pro mě bylo zásadní. Jsem moc rád, že se spolupráce takto vydařila, a my u Blažka budeme hráčům na MS držet palce,“ usmívá se spokojeně.

článek

Jedním z hráčů, kteří se připojí na MS v Číně, bude i Tomáš Satoranský, hráč Chicago Bulls a současně ambasador Krejčovství Blažek. Satoranský už totiž několik let v zámoří ukazuje, že spojení nejvyšší pánské krejčoviny a vrcholového sportu má opravdu co nabídnout.

článek