Svatební oblek

Svatba je jednou z nejkrásnějších a nejvýznamnějších životních událostí. Přesto někdy bývá výběr obleku pro tuto událost z mužské strany mírně podceňovaný. Svatební den přitom dává jedinečnou příležitost skvěle se obléci. Poradíme vám, jak vybrat skvěle vypadající a především dobře padnoucí svatební oblek.

Ideální variantou pro tuto příležitost je oblek šitý na míru. Metoda šití Made to Measure v kombinaci s širokým výběrem materiálů od předních italských výrobců látek a zkušeností zručných krejčových jsou zárukou skvělého výsledku. Pokud vás tlačí čas a oblek potřebujete prakticky hned, vybírejte mezi vysoce kvalitními a elegantními konfekčními obleky. Aby konfekční oblek lépe padl, je možné provést drobné krejčovské úpravy přímo v obchodě.

Oblek na míru

Pánové mohou vybírat dle stylu svatby z barevné škály od smetanové přes šedou barvu až po večerní černou. Oblek je vhodné doplnit svatební vestou, která je s oblekem buď v kontrastu, nebo tón v tónu.

Výjimečná událost si žádá i výjimečné materiály. Značka Lanificio F.lli Cerruti připravila právě pro tyto slavnostní příležitosti kolekci materiálů s názvem iParty, které vynikají hedvábným leskem. Naleznete v ní látky ze 100% vlny nebo kombinace vlny a mohéru, případně vlny a hedvábí.

Krejčovství Blažek - Made to Measure - Svatební oblek

Průběh měření a termín dodání

Společně s naší krejčí vyberete linii obleku a následně vám vezme míry. To trvá zhruba půl hodiny. Následně si můžete vybrat způsob zapínání saka, tvar klop, počet kapes a rozparků, zda kalhoty budou mít sámky nebo manžety a samozřejmě i mnoho dalších krejčovských detailů. Posledním a velmi důležitým krokem je výběr látky, ze které bude oblek ušit.

V naprosté většině případů stačí dvě návštěvy. Při té první proběhne měření, výběr materiálu a všech dalších detailů. Druhá návštěva je zároveň zkouškou hotového obleku, a pokud si nepřejete další úpravy, tak si v ten samý den také odnášíte svůj nový oblek domů. Samotné ušití obleku na míru trvá 4 - 5 týdnů.

Krejčovství Blažek - Made to Measure - Svatební oblek