Průvodce stylem: Kožené tašky ke gala i pro volný čas

Nadčasové a stylové: kožené tašky ke gala i pro volný čas


Málokterý materiál v sobě dokáže zkombinovat praktičnost, odolnost, nadčasovost a styl tak, jako kůže. A u kožených tašek to platí dvojnásob. Pánská taška se v módním průmyslu dostává do popředí jako nezbytný doplněk outfitů všeho druhu. Předsudky o domnělé zženštilosti tašek padají a muži tak přestávají být omezení pouze na pracovní kufříky či aktovky. Laptop se do kapes zkrátka nevejde a nosit všude batoh se už nikomu nechce.

Kůže je pro výrobu tašek ideálním materiálem. Je dostatečně pevná, odolná, správně naimpregnovaná vám nepropustí ani vlhkost a budete-li se o ni dobře starat, vydrží vám věky. Navíc, ta specifická vůně, struktura, jedinečnost získaná s patinou… Kůže je zkrátka nenahraditelná.

Čím dál tím častěji se na trhu můžete setkat s produkty z tzv. saffiano kůže. Ta se vyznačuje specifickou úpravou, během které je do kůže vyražen typický drobný diagonální vzor a následně také zapracována vrstva vosku. Takto zpracovaná kůže je extrémně odolná vůči poškrábání a vlhkosti, je velmi pevná, déle trvá, než kůže změkne a povolí, má svoji specifickou texturu a pomaleji získává patinu. Saffiano kůži uvedl na trh italský módní dům Prada. Postupně se ale díky svým nesporným kvalitám začala objevovat i v kolekcích jiných značek a stala se velmi oblíbenou jak mezi výrobci, tak mezi samotnými uživateli.

Právě u pánských tašek nachází saffiano kůže a kůže obecně velké využití. Tašky máme u sebe neustále, musí vydržet celodenní nápor, vzdorovat venkovním (i vnitřním) vlivům a ideálně do toho být ještě stylové a praktické. A to vše kožené tašky splňují. Možnosti jejich využití od minulého století, kdy jste se nejčastěji mohli setkat s koženým kufříkem, navíc výrazně vzrostly. Kromě kufříku tak, zůstaneme-li u formálnějšího prostředí, můžete narazit také například na o něco praktičtější aktovku.

Ať už se rozhodnete pro aktovku nebo tzv. briefcase, vždy mějte na paměti několik pravidel. Jedná se o součást „pracovní uniformy“ a taška by tak měla ladit s barvou bot, ideálně i s takovými detaily, jako je řemínek u hodinek nebo pásek u kalhot. V případě formálního obleku byste pak měli zvolit černou hladkou kůži. Nezapomínejte sledovat ani kvalitu zpracování. Dno by mělo být pevné a prakticky nezničitelné. Kvalita nosnosti tašky závisí právě na dnu a uchách. Nezapomeňte zkontrolovat šití a praktičnost vnitřního rozdělení.

Pokud váš pracovní dress code není až tak přísný, nebo pokud zrovna do práce nemíříte, sáhněte klidně pro tašku se dvěma uchy a zipem na středu. Působí mladistvěji, uvolněněji a v případě potřeby k ní můžete připnout popruh a přehodit ji přes rameno. Uvolníte si tak ruce na kelímek s kávou a noviny. Bát se v těchto případech nemusíte ani menších cross-body tašek. I ty mohou, správně zvolené, skvěle doplňovat váš outfit, a pokud s sebou zrovna nepotřebujete nosit notebook či knihy, oceníte i jejich velikost.

Pokud chcete, aby vám kožená taška vydržela co nejdéle a byla maximálně chráněná, ať už před deštěm či sněhem, nebo třeba i špínou, ošetřujte ji pravidelně impregnačním krémem, například neutrálním krycím krémem na hladké usně od značky Collonil.

Kvalitní kožená taška bude vaším spolehlivým společníkem dlouhá léta. Neuspěchejte proto její nákup a nebojte se do ní investovat. Jakmile si jednou vyberete „tu svoji“, už ji nikdy nebudete chtít dát z ruky.

   

Pánská taška informal - černá

Pánská taška formal - černá

Elegantní a prostorná pánská briefcase je vyrobena z kombinace hladké a dezénované hovězinové usně černé barvy. Vnitřní prostor je rozdělen do dvou částí zapínaných na zip. Uvnitř tašky se nachází několik praktických kapes na drobnosti a kapsa na laptop 13". Součástí tašky je odnímatelný nastavitelný popruh s maximální délkou 140 cm. Rozměry 40x12x47 cm.

Elegantní aktovka je vyrobena z velmi odolné dezénované hovězinové usně černé barvy. Vnitřní prostor je zapínaný na klopnu se sponou, pod klopnou na přední straně tašky se skrývá samostatná kapsa na zip. Uvnitř tašky se nachází několik praktických kapes na drobnosti a kapsa na laptop 13". Součástí tašky je odnímatelný nastavitelný popruh s maximální délkou 140 cm. Rozměry 40x12x36 cm.