Objevte vrchol pánského krejčovského řemesla

Objevte vrchol pánského krejčovského řemesla

Objevte kouzlo obleku na míru

Oblek na míru je určený pro muže, kteří si žijí podle svých pravidel.

Říká se, že každý úspěšný muž by měl mít ve svém módním arzenálu oblek. Zatímco na střední jste si vystačili s něčím z konfekce, do velkého světa to chce skutečný oblek. Oblek s velkým O. A přesně takový je oblek na míru.

Investice do obleku je jistou připomínkou luxusních zlatých časů, kdy neexistoval fast food nebo fast fashion. Pokračujte v tradici mužů, kteří věděli, jak je dobře padnoucí oblek důležitý.

Pokud přemýšlíte, do jakého kousku oblečení s příchodem nové sezóny investovat, oblek na míru je skvělou volbou. Proč? Oblek se ve své podstatě za poslední století prakticky nezměnil. Ano, móda ovládala střihy, barvy a vzory látek, ale zásadní znaky zůstaly beze změny. Věřte, že takový oblek na vás hodně prozradí.

Způsob šití „Made to Measure“ je ideální pro ty, kteří si chtějí nechat ušít svůj vlastní, jedinečný oblek a zároveň potřebují dobu jeho výroby zkrátit na minimum. Vše začíná výběrem střihu. Můžete volit mezi úzkým a velice módním slim střihem, klasickým regular nebo střihem comfort. Ten ocení například muži holdující sportu, jejichž mohutnější svalová konstrukce vyžaduje trochu jiné krejčovské zásady než u mužů s klasicky proporční figurou. Následně vám krejčí vybere vzorový oblek nejvhodnější velikosti. Nebojte se krejčímu říct svoje pocity. Naopak! Opravdu je pro něj důležité vědět, jak se v obleku cítíte.

Následuje braní měr, které trvá zhruba 30 minut. Během tohoto měření si krejčí zaznačí nejen šířku ramen, délku zad, obvod hrudníku, bicepsů a stehen, ale upozorní vás například také na fakt, že máte jedno rameno níže posazené než druhé. Tuto a jiné další případné nesouměrnosti budou v dílnách kompenzovat vycpávkou.

Asi nejzásadnější částí (pro zákazníka) je výběr látky. Kvalitu materiálu určuje zejména jemnost příze. Vybírat tak můžete od kvality Super 110's až po luxusní Super 170's. Čím je číslo vyšší, tím je vlákno slabší a látka jemnější. Vzhledem k nadcházející chladné sezóně bychom volili spíše tmavý oblek z těžší a hřejivější látky.

V další části pak doladíte detaily vašeho nového obleku, tedy šířku a tvar klop, podšívku, umístění kapes, knoflíčky, obšití knoflíkových dírek, způsob zapínání saka, druh rozparků. Vážně, těch možností je hodně a budete si připadat jako v krejčovském nebi.

Podruhé se s krejčím potkáte za čtyři až šest týdnů nad hotovým oblekem. Pokud vám bude sedět a nebude potřeba dalších úprav, rovnou si ho odnesete domů.

Cena obleku v kvalitě Made to Measure se nijak zásadně neliší, při podobné kvalitě látky si oproti konfekčnímu obleku připlatíte zhruba o 30 % více.

Kromě obleků si můžete nechat ušít na míru i košili. Postup je obdobný. Krejčí vám opět nabídne několik střihů a celé spektrum látek. Při výběru materiálu se držte pravidla, že zatímco na léto jsou vhodnější látky s nižší gramáží, na chladnější měsíce je lepší zvolit látky těžší. U košilí se následně řeší takové detaily jako druh límce, způsob zapínání manžet, barva knoflíčků nebo umístění monogramu.

Každý muž je originál a tak i každý oblek či košile, které vznikají podle přání klientů, jsou jedinečné. Pokud tedy muži tvrdí, že oblek je pro ně nepohodlný, znamená to jen jedno – mají špatný oblek. Malá rada na závěr – zadávání obleku na míru je událost a radost, tak si to užijte.