Průvodce stylem: Pořádný oblek pro pořádný byznys

Pořádný oblek pro pořádný byznys

Pořádný byznys si žádá pořádný oblek

Co může být složitého na koupi obleku, ptáte se? Všechno! Pokud jste už někdy oblek vybírali, víte, že to není jen tak a že se takový nákup může protáhnout na hodiny, nebo i dny, a v případě šití na míru dokonce týdny! Každý muž je jiný, a tak musí být i volba obleku věcí nutně individuální. A pokud se jedná o oblek, který plánujete nosit pravidelněji, měli byste vybírat ještě pečlivěji. Zkusme si tedy nastínit, jaké možnosti při výběru pánského obleku máme, podle čeho se řídit a na co si dát pozor.

Pánové by měli mít ve svém šatníku několik zásadních kousků. Jedním z nich je dobře padnoucí a pohodlný business oblek, který vám bude sloužit k sebeprezentaci. Jako první při výběru nejspíš budete řešit barvu. Ano, černá je sice nestárnoucí klasika, přináší s sebou ale i jisté nevýhody. Propašovat do černého obleku alespoň trochu kreativity totiž není snadný úkol. Kombinace s bílou košilí a rudou kravatou kupříkladu zavání uniformou hotelové školy.

Zato modrý oblek nabízí řadu možností, jak si pohrát s celkovým vyzněním outfitu, vybrat košili a vyladit doplňky. Modrá navíc disponuje celou škálou odstínů, od energické azurové přes elektrizující indigo až po oblíbenou královskou modř.

Obecně platí, že v zimě u nás ustupuje potřeba obklopovat se světlými barvami, po kterých znovu saháme až s prvními jarními dny. Oblek v královsky modrém odstínu je ale přesto něčím, co byste měli mít ve skříni celý rok a jeho sezónní aktuálnost pak dotvářet prostřednictvím doplňků. Temně modrá si skvěle rozumí s dalším odstínem modré, s hnědou, zelenou, červenou nebo žlutou a samozřejmě s bílou. Pokud se ladí decentně, snese se vlastně s téměř jakoukoli barvou.

Byznys oblek Blažek

S nástupem vyšších teplot pak temně modrý oblek vyměňte za světle modrý s nižší gramáží látky a ideálně v odlehčeném polopodšitém zpracování. Ten dává daleko širší možnosti experimentování s materiály, barvami a vzory.

Kolik knoflíků? Ideálně dva. Proč ne jeden a proč ne tři? Jeden knoflík je velmi nezvyklý a spíše než u obleků se s ním častěji setkáte u smokingů. Saka s třemi knoflíky sice v obchodech běžně objevíte a vysocí muži je jistě ocení, působí ale lehce usedle. Dva jsou proto naprosto ideální. V zapínání nicméně platí stejné pravidlo pro saka se dvěma i třemi knoflíky – poslední knoflík je tabu. Ostatně, zkoušeli jste si ho někdy zapnout? Sami uvidíte, že se vám oblek začne vlnit. Dnešní střihy sak proto poslední knoflík berou v úvahu v celkové koncepci, pro zapínání už s ním ale nepočítají.

Spousta mužů začíná pokukovat po dvouřadých sakách. I když je to střih v podstatě tradiční (v minulosti jsme se s ním mohli setkat běžně), z módního hlediska jsou dvouřadá saka v dnešní době poměrně exotická. A právě to na nich mnoho mužů láká. Často po nich proto sáhnou, ale hned je zase odloží s tím, že se v nich prostě necítí. Pravdou je, že dvouřadá saka nejvíce sluší mužům s proporční postavou. A důležitost dokonalého padnutí je u nich výrazně větší. Proč? Třeba jen proto, že dvouřadé sako se (kromě poslední dvojice knoflíků) nerozepíná, ani když muž sedí. Je to z toho důvodu, že dvouřadá saka vycházejí z designu uniforem a ty se na veřejnosti také nikdy nenosí zcela rozepnuté.

Nezapomínejme ani na takový krejčovský detail, jakým je rozparek, případně rozparky. Pokud má sako jen jeden rozparek, označuje se jako sako italského střihu. Tento typ bude nejlépe sedět vyšším a štíhlým mužům. Dva rozparky jsou naopak znakem tzv. britského saka. Saka s „ostrovním“ rozparkem pak mnohem lépe sednou muži urostlejší postavy. Užitečná rada: poté, co si přinesete nový oblek domů, nezapomeňte si rozpárat rozparky.

Ať už si vyberete azurový oblek italského střihu nebo třeba královsky modrý s dvouřadým sakem, dejte si záležet na tom, abyste se v něm cítili dobře, sebejistě a líbili se především sami sobě. Vždyť je to právě oblek, který víc než jakýkoli jiný kousek oblečení reprezentuje svého nositele. Výběr správného obleku je dobrodružství. Tak si ho užijte se vším všudy!

12400657PR

Pánské oblekové sako, barva modrá

Krejčovsky dokonale zpracované tmavě modré oblekové sako se špic fazónou a v aktuální přiléhavé extra slim siluetě, vyrobené z jemné střižní vlny Super 110’S s výraznou 3D strukturou v provedení mat/lesk od tradičního italského výrobce látek Vitale Barberis Canonico. Celý oblek lze kombinovat s většinou produktů z formální kolekce a vytvořit tak elegantní outfit, vhodný pro téměř jakoukoli společenskou událost.

12400937SU

Pánské oblekové sako, barva modrá

Krejčovsky dokonale zpracované tmavě modré oblekové sako v aktuální přiléhavé slim siluetě, vyrobené z jemné střižní vlny s příměsí mohéru od tradičního italského výrobce látek Vitale Barberis Canonico. Celý oblek lze kombinovat s většinou produktů z formální kolekce a vytvořit tak elegantní outfit, vhodný pro téměř jakoukoli společenskou událost.

12401047SU

Pánské oblekové sako, barva modrá

Krejčovsky dokonale zpracované tmavě modré oblekové sako v aktuální přiléhavé slim siluetě, vyrobené z jemné střižní vlny. Díky dvoubarevným melange přízím je až při bližším pohledu patrný pravidelný vzor “mřížky”. Celý oblek lze kombinovat s většinou produktů z formální kolekce a vytvořit tak elegantní outfit, vhodný pro téměř jakoukoli společenskou událost.

 
12401157MY

Pánské oblekové sako, barva modrá

Krejčovsky dokonale zpracované oblekové sako v aktuální přiléhavé slim siluetě, vyrobené z jemné střižní vlny Super 120’S od tradičního italského výrobce látek Vitale Barberis Canonico. Materiál s károvaným vzorem je počesaný a na omak měkký, připomínající flanel. Barevně kombinuje modrou melange a černou a vytváří tak zajímavý efekt. Celý oblek lze kombinovat s většinou produktů z formální kolekce a vytvořit tak elegantní outfit, vhodný pro téměř jakoukoli společenskou událost.

12401257MY

Pánské oblekové sako, barva modrá

Krejčovsky dokonale zpracované oblekové sako v aktuální přiléhavé slim siluetě, vyrobené z jemné střižní vlny. Jemný vzor kohoutí stopy je díky barevné kombinaci “tón v tónu” a počesanému materiálu viditelný až při bližším pohledu. Celý oblek lze kombinovat s většinou produktů z formální kolekce a vytvořit tak elegantní outfit, vhodný pro téměř jakoukoli společenskou událost.

12401757MC

Pánské oblekové sako, barva modrá

Krejčovsky dokonale zpracované oblekové sako v aktuální přiléhavé extra slim siluetě, vyrobené z jemné střižní vlny Super 110’S v neotřelém šedo modrém odstínu. Materiál s károvaným vzorem vzorem je počesaný. Díky tomu je vzor opticky jemnější a vypadá vzor jako mírně rozpitý. Celý oblek lze kombinovat s většinou produktů z formální kolekce a vytvořit tak elegantní outfit, vhodný pro téměř jakoukoli společenskou událost.