Nová kolekce

Surrealismus
nová kolekce jaro-léto 2024

 

… kde věci na první pohled nejsou takové, jaké jsou. Vítejte ve světě módní kolekce inspirované surrealismem. Snahou této kolekce bylo propojení uměleckého směru surrealismu s moderním designem oděvů, díky tomu můžeme představit jedinečné a poutavé modely. Na první pohled vás kolekce zaujme netradičními barvami a novými střihy, které jsou zasazené do kvalitních materiálů od předních evropských výrobců.

 

 

Nosným prvkem této kolekce jsou barvy. Použili jsme dynamické a nekonzervativní barvy, které se pohybují od jasných, pastelových a výrazných po tmavé a tajemné odstíny. Mezi nové odstíny modré patří PANTONE 14-4112 TC Skyway či PANTONE 17-3936 TC Blue Bonnet nebo zapudrované odstíny béžové PANTONE 15-1116 TC Safari či PANTONE 17-1125 TC Dijon. Rovněž mezi odstíny zelené se objeví v této kolekci: PANTONE 18-0529 TC Sphagnum nebo PANTONE 19-4906 TC Green Gables. Pro oživení jsme použili element oranžové barvy PANTONE 19-1334 TC. Použitím těchto odstínu jsme chtěli propojit reálný a imaginární svět surrealismu.

 

článek

PANTONE® 14-4112 TPG
Skyway

článek

PANTONE® 17-3936 TCX
Blue Bonnet

článek

PANTONE® 17-1125 TCX
Dijon

 

článek

PANTONE® 15-1116 TCX
Safari

článek

PANTONE® 15-1334 TCX
Shell Coral

 

článek

PANTONE® 18-0529 TCX
Sphagnum

článek

PANTONE® 19-4906 TCX
Green Gables

 

 

 

Sportovní trička obsahují surrealistické prvky v potisku, jako jsou nápadité vzory a optické klamy nebo potisky iluze – rozpouštějící se potisk, anebo umění v podobě PET láhve či Davida, které odkazují na snovou realitu surrealismu. Tyto abstraktní a fantastické prvky dodávají každému kusu oděvu jedinečný a osobitý charakter.

 

 

 

Materiály použité v této kolekci jsou různorodé a neobvyklé. Soustředili jsme se na materiály s texturou nebo měňavým efektem tzv. šanzán, a také jsme zařadili materiály, které jsou vyrobené recyklací z PET láhví. Mezi další materiálové kombinace patří bavlna, vlna, len, hedvábí. Při použití materiálu jsme hlavně kladli důraz na funkčnost, tak aby celkový výsledek vytvořil zcela nový zážitek z nošení oděvů.

 

 

 

V kolekci představíme hned několik nových střihů. Za zmínku stojí např. funkční plášť s podlepenými švy CORNWALL, dále pak dvouřadový, nepodšitý plášť DASH. Objeví se tu i nový střih volnočasových kalhot s jedním sámkem na předním díle a s pruženkou v pasovém límci s názvem DOMINO jejich krátká a sportovní varianta je FABIEN. A jelikož je to letní kolekce tak nesmí chybět upgrade šortkových plavek, které mají funkční rozparek na předním díle, slipová vložka je samozřejmostí, a jsou pod názvem EDEN.

 

 

Celkově lze říci, že tato surrealismem inspirovaná módní kolekce přináší nový rozměr. Je to spojení umění a oblečení, kde se realita a fantazie setkávají na pódiu. Každý kus v této kolekci je jedinečným vyjádřením kreativity a odvahy, což umožňuje nositelům vyjádřit svou osobnost a smysl pro umění skrze svůj styl.

Pavel Křivánek
Šéfdesignér