Magazín - Jak vybrat luxusní koženou tašku?

Jak vybrat luxusní koženou tašku?

článek

Text: Lucie Krůčková

Kvalitní kožená taška je vysoce praktickou záležitostí, ale zároveň stylovým doplňkem outfitu. A o svém majiteli toho může hodně prozradit. Chcete-li za všech okolností působit skvělým dojmem, podívejte se, jaký typ tašky zvolit pro jakou příležitost i jaké jsou zásady sladění tašky a pracovního outfitu.

Pracovní aktovka

Základem je kvalitní pánská aktovka z pravé kůže. Ano, není to malá investice, ale vyplatí se nešetřit. Většinu dokumentů dnes máme v elektronické podobě. Nejčastěji si tedy vystačíte s tenčí aktovkou. Velikost zvolte podle toho, co do ní budete nejčastěji dávat. Potřebujete občas na jednání notebook nebo vytištěné dokumenty? Zvolte aktovku většího formátu. Pro ostatní příležitosti stačí menší aktovka s praktickým uspořádáním.

TIP: Všechny doplňky, včetně aktovky, slaďte. Budete působit profesionálně.

článek
článek

Brašna (messenger)

Perfektní taška, která je někde mezi pracovní aktovkou a batohem. Opět doporučujeme pouze brašny z kvalitní kůže. Jsou nadčasové a působí seriózně. Brašna pojme relativně dost nezbytností. Do většího formátu dáte i notebook.

TIP: Všechny doplňky, včetně aktovky, slaďte. Budete působit profesionálně.

článek
článek

Cestovní taška

Pro kratší pracovní cesty, nebo pokud po práci navštěvujete fit centrum, využijete praktickou cestovní tašku. Dbejte na to, aby byla opravdu kvalitní. Často toho totiž musí hodně vydržet.

TIP: I cestovní taška se vyplatí v kvalitním koženém provedení. Když pojedete na jednání přímo a až pak do hotelu, nebudete se stydět za ošoupanou sportovní kabelu.

článek

5 věcí, na které je dobré dát si pozor

1. Slaďte vše do puntíku! Taška musí ladit s celým outfitem a hlavně s doplňky. Vůbec nevypadá dobře kombinace černého opasku, hnědých bot a béžové tašky.

2. Buďte si věrní! Nebo buďte alespoň věrní svému stylu. Taška je často velkou investicí, proto by měla váš styl podtrhovat.

3. Jen věci nezbytné. Do tašky balte věci s rozumem. Přeplněná taška může ztratit svůj tvar a nevypadat dobře. Navíc pod tíhou tašky nebudete stát rovně.

4. Pozor na košili a sako. Popruhy jsou u dobrých tašek z kvalitních materiálů, to ale neznamená, že když budete mít tašku nebo batoh přes rameno, nepokrčí vám košili či sako. Pozor na to.

5. Pečujte o tašku. Stejně jako věnujete péči botám, obleku či košilím, věnujte dostatečnou péči i své kožené tašce. Nejde jen o zevní očistu. Čas od času je dobré tašku kompletně vysypat, vnitřní části jemně očistit a probrat nashromážděné papírky i jiné poklady.