Magazín - Tajemství přirozeně strečové košile

Tajemství přirozeně strečové košile

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

Jen si to představte. Košile ušitá z čisté bavlny bez příměsí, prodyšná a lehká. Na omak velmi jemná a s krásným leskem. Střih košile kopíruje štíhlou postavu, a přesto ponechává absolutní volnost pohybu. Vše na košili je čistě přírodní, i její vysoce komfortní elasticita. Zní to jako sen? Není. Představujeme vám absolutní novinku na českém trhu, košili Yoga Natural Stretch.

Základem je kvalitní surovina

Italský výrobce Albini přišel s inovativním materiálem na košile, který má všechny benefity vysoce kvalitní bavlněné látky, a navíc nijak neomezuje v pohybu. A jak sám výrobce říká, základem je vysoce kvalitní surovina. Pro tento materiál je vybrána dlouhovlákná bavlna Supima z americké Kalifornie.

Elasticita bavlněné tkaniny

Bavlněné tkaniny, které jsou elastické, nejsou novinkou. Jistě na trhu najdete elastické košile, které mají ve složení bavlnu. A možná i bavlnu vysoké kvality. Nicméně vždy je tam buď příměs jiného materiálu, který košili propůjčí elasticitu, nebo je jí dosaženo chemickou cestou.

Nevýhody elasticity za použití chemie

Chemicky navozená elasticita materiálu není trvalá. Pokud ji zákazník chce co nejdéle zachovat, musí s košilí zacházet velmi šetrně. Košile se většinou nesmí sušit v domácí sušičce, bývá citlivá i na žehlení a některé prací přípravky. A co je určitě nejpodstatnější, žádná chemie není pro přírodu zcela neškodná. Takže čím méně ji při výrobě používáme, tím lépe.

Revoluční úprava Yoga

Naštěstí vývoj ve společnosti Albini jde neustále kupředu a naslouchá přáním zákazníků i potřebám naší planety. Mohla tak vzniknout revoluční úprava Yoga. Při ní je materiál v koncové fázi výroby mechanicky upraven tak, že získá přirozenou elasticitu. Není použita chemie ani příměs syntetického vlákna.

Přírodní elasticita je u úpravy Yoga trvalá. Je to zajištěno pečlivým výběrem suroviny, vazbou tkaniny i speciální mechanickou úpravou v závěru celého procesu.

Košile z materiálu s úpravou Yoga

Košile, která je ušita z materiálu s úpravou Yoga, je 100% přírodní. Je zcela bez přídavku umělých vláken. Na vlastní kůži s ní zažijete pocit, kdy materiál, který je velice příjemný na těle, dýchá. I když zvolíte košili v siluetě Extra Slim, nebudete nijak omezeni v pohybu. Můžete tak mít košili, která je elegantní, zdůrazňuje štíhlou postavu, ale ponechá vám plnou volnost pohybu ve všech směrech.

Tip z aktuální kolekce Blažek

Košili z materiálu s Yoga úpravou od italského výrobce Albini najdete i v aktuální kolekci Blažek. Má krásnou sněhobílou barvu a slušivý přiléhavý střih. Na první pohled vás uchvátí nevtíravý lesk, na dotek pak její příjemná hladkost.

Aktuální kolekci Blažek si můžete prohlédnout v našem e-shopu a osobně vyzkoušet v některém z obchodů Blažek.