Magazín - Poznejte krále lněných materiálů

Poznejte krále lněných materiálů

článek

Text: Lucie Krůčková

Příběh značky Solbiati není pohádkou, ale románem o vytrvalosti a lásce k řemeslu. Království nevyrostlo ze dne na den. Stojí za ním roky práce a inovací. Značka Solbiati je kombinací italského umu, úcty k rodinným a řemeslným tradicím, ale i odvahy neustále vylepšovat výrobu i produkty.

článek

Rodinný podnik

Po celých 150 let je podnik Solbiati v rukou jedné rodiny. Těžké časy přežil díky umění včas se přizpůsobit kulturním změnám a potřebám trhu.

Vydejme se do konce devatenáctého století. V roce 1874 v italském Busto Arsizio založil Michele Solbiati firmu Solbiati. Začínal skromně a těsně před první světovou válkou předal firmu synům. Ti vyhověli dobové poptávce a dodávali textil pro armádu, což udrželo podnik naživu.

Po válce reaguje značka na potřeby trhu a začíná vyrábět látky z umělých vláken a viskózy. Doplňuje tím výrobu bavlny a hedvábí.

Renesanční muž Vittorio Solbiati s velkou vizí

V roce 1958 přichází do společnosti Vittorio Solbiati, pod jehož vedením se značka Solbiati stává králem lnu. Vittorio je vystudovaný právník. Na jeho vedení firmy má vliv láska k umění a neuvěřitelně široký záběr vědomostí. Inspiruje se historickými rešeršemi i současným děním. Vše dokáže propojit a vtisknout do výroby látek značky Solbiati.

Brzy však začíná chápat, že cesta k úspěchu značky už nepovede přes brány velkoobchodů. Zaměřuje se proto na menší značky, které šijí pánskou a dámskou konfekci. A právě spolupráce s menšími lokálními značkami posouvá společnost Solbiati kupředu.

Inovace a neustálý rozvoj produktů

Solbiati neustává ve zkoumání trhu. Setkává se s výrobci značkového oblečení i mladými nadějnými designéry. Poslouchá jejich potřeby a rovnou je transformuje do výroby. Sám tvrdí, že úspěchem společnosti byla schopnost změnit to, co již existovalo.

Moderní přístup 21. století

Dnes je společnost natolik vnímavá k potřebám klientů a natolik flexibilní, že je její výroba schopná reagovat na požadavky trhu pro každou novou sezonu.

Ekologicky přívětivá, obyčejná i luxusní plodina

Len je jediné přírodní vlákno pěstované přímo na evropském kontinentu. Nejlépe se mu daří ve Francii, Begii a Nizozemí. Lněné vlákno bylo lidstvu známo již dlouho před Kristem. Luxusní lněné látky vznikají díky pozornosti věnované každé fázi výrobního procesu. Lněné vlákno je odolné, má vysokou absorpci vody a skvělé termoregulační vlastnosti.

článek

Víte, že…

…z jednoho hektaru lnu lze vyrobit 200 obleků, 200 ubrusů či 300 m2 čalounické látky nebo vytěžit 700 kg semen jako krmení pro zvířata?

… jeden hektar lnu absorbuje 3,7 t CO2 ročně?

… len je ekologicky šetrná textilní plodina, která nenabourává místní ekosystém?

článek
článek

Látky Solbiati v nabídce Blažek

Jsme hrdí, že šijeme obleky na míru z lněných látek značky Solbiati, které vynikají vysokou kvalitou. Pro oblekové látky Solbiati používá výrobce pouze nejkvalitnější len z Normandie. Látky mají unikátní vlastnosti, proto jsou ideální pro obleky i separátní saka.