Magazín - Revoluční pratelná vlna

Revoluční pratelná vlna

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

Vlna patří mezi top materiály pro obleky a elegantní kalhoty, o tom nemůže být pochyb. A ač má opravdu velké množství benefitů, pro údržbu oděvů z ní ušitých jsme do nedávné doby potřebovali pomoc specializovaných čistíren. Máme pro vás dobrou zprávu. Dnes už je to jinak.

Konec věčnému běhání do čistírny

Praní v domácích podmínkách stále ještě není vhodné pro všechny vlněné materiály a obleky či kalhoty z nich ušité. Nicméně italský výrobce Reda přišel s kolekcí inovativních materiálů z jemné merino vlny, které praní elegantních oděvů v domácích podmínkách dovolují.

Skvělé vlastnosti pratelné vlny Reda Active

Při vývoji pratelné vlny se italský výrobce Reda spolehl na sílu více než staleté tradice a využil bohatých zkušeností svých odborníků z řad svých zaměstnanců. Výrobu samotnou pak soustředil ve vlastních továrnách v Itálii. Pro pratelné materiály zvolil surovinu nejvyšší kvality, která pochází z novozélandských ovcí merino a má jasně dohledatelný původ.

Pratelná vlna Reda Active si zachovala všechny příjemné charakteristiky merino vlny. Je jemná na omak, vysoce prodyšná a umí vstřebat velké procento vlhkosti. Vlastnost, kterou oceníme především v parném létě. V kombinaci s jejím antibakteriálním působením se pak nemusíte bát žádného nepříjemného zápachu.

Merino vlna je známá svou příjemnou termoregulací a i tu si pratelná vlna Reda Active plně ponechala. Je to další z vlastností, které oceníme v horkých letních dnech.

A při výčtu všech benefitů nesmíme zapomenout na ten hlavní, kterým je pratelnost vlněného materiálu Reda Active. Stačí dodržet doporučení na etiketě výrobků a můžete váš vlněný oděv udržovat v čistotě i v domácích podmínkách.

Pratelným vlněným materiálem to pouze začíná

Vývoj pratelných oděvů z vlněného materiálu se však nemůže zastavit pouze u tkaniny samotné. Jejich tvůrci nesměli zapomenout ani na další komponenty, ze kterých jsou oděvy složeny. I tyto součásti musí být plně pratelné v domácích podmínkách. Designéři pak museli přijít se střihem, který praním v pračce neutrpí a stále bude vypadat skvěle.

Kalhoty z pratelné vlny

Blažek v nové kolekci představuje několik modelů elegantních neformálních kalhot z pratelné vlny. Jemnost materiálu vysoké kvality i jeho nevšední praktičnost tak můžete vyzkoušet na vlastní kůži. V kolekci najdete jak kalhoty v komfortní siluetě Relax, tak ve velmi oblíbené siluetě Extra Slim, které jsou součástí celého pratelného obleku. A rádi vám prozradíme, že právě ten je další z horkých novinek letošní kolekce.

Na celou kolekci se můžete podívat v našem e-shopu. Přesvědčit se o kvalitách pratelné vlny také můžete přímo v obchodech Blažek. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení specialisté.