Magazín - Inovativní technologie Rain System pro vlněné materiály

Inovativní technologie Rain System pro vlněné materiály

článek

Text: Lucie Krůčková

Proměnlivé počasí umí pěkně potrápit. Déšť se obvykle přižene v tu nejméně vhodnou dobu. Určitě to znáte. Vyrážíte na jednání a potřebujete oslnit už na první pohled. Přijde vydatná přeháňka. Vy máte perfektně vyladěný outfit a stojíte před volbou, jestli si vzít raději klasický kabát a riskovat promoknutí, nebo sáhnout po sportovní bundě a zůstat v suchu. Ani jedno není ideální. Zařaďte do svého šatníku oblek nebo plášť z látek Loro Piana s membránou Rain System a budete v suchu vždy.

Loro Piana a Rain System

Italský výrobce luxusních tkanin Loro Piana vnímá každodenní potřeby klientů a hledá inovativní řešení. Přišel proto s řadou látek, které jsou voděodolné. Jde o jedinečnou kombinaci přírodních vláken a nejmodernější technologie. Vznikla kolekce, která má všechny vlastnosti luxusních přírodních tkanin, a navíc získala novou funkční vlastnost.

Při výrobě látek s membránou Rain System vzniká okolo každého vlákna neviditelná bariéra. Ta nepropustí vodu dovnitř tkaniny. Kapky vody zůstávají na povrchu a sklouznou po něm pryč. Rain System navíc chrání oděvy před prachem a nečistotami. To vše po látce sklouzne stejně jako kapka vody.

článek

Z látek Loro Piana s Rain System mebránou vznikají luxusní obleky, pláště i bundy, které neztrácí nic ze své elegance a zároveň vynikají skvělými funkčními vlastnostmi. Jsou oblíbené u mužů, kteří mají vytříbený vkus a zároveň potřebují dobře vypadat za každého počasí.

Rain a Storm System

Membrána Rain System je rovněž součástí systému bariér Storm System, který rozšiřuje možnosti využití luxusních textilií do ještě náročnějších povětrnostních podmínek. K membráně Rain System výrobce přidává další bariéru. Tou je hydrofobní membrána na vnitřní části látky, které se následně používají především při výrobě bund a plášťů.

článek

Pršiplášť není jen pro děti

Plášť do deště je často velice opomíjenou součástí pánského šatníku. A přitom může ušetřit tolik starostí. Plášť z kvalitního materiálu není jen funkčním kusem oblečení, může být i stylovou součástí business outfitu. Látky Loro Piana s membránou Rain System nabízí široké spektrum možností. Velice populární jsou lehké pláště, které i díky této technologii využijete po většinu roku.

Oblek s membránou Rain System

Často se přesouváte ze schůzky na schůzku bez ohledu na to, jaké je venku počasí? Pak vás jistě bude zajímat, že i oblekové látky mohou mít Rain System membránu. Navštivte Krejčovství Blažek a nechte si ušít oblek na míru z prvotřídní vlny, ve kterém navíc můžete bez obav přeběhnout v dešti z taxi do kanceláře. Z obleku jednoduše střepete kapičky vody a jste připraven na další jednání. Je osvobozující nemuset myslet na výkyvy náladového počasí a soustředit se pouze na práci.

článek