Magazín - Proč si pořídit vlněný oblek?

Proč si pořídit vlněný oblek?

článek

Text: Jiří Král

Foto: Lucie Robinson, Ilja Hubálek

Pokud je v pánském šatníku jedna věc, na které se nevyplatí šetřit, je to právě oblek. Nezáleží totiž ani tak na tom, jestli ho nosíte denně do práce, nebo pouze při slavnostních příležitostech. V obou případech chcete vypadat dokonale a zanechat co nejlepší dojem. A právě pro tyto účely jsou vlněné obleky jako stvořené.

Vlněný oblek je krásný při nákupu i dlouho po něm

Vlna je ideálním materiálem pro oblek hned ze dvou důvodů. Tím prvním je její vizuální stránka. Díky jemnosti příze dokážou výrobci z vlny utkat jak minimalistické modely s jednoduchou strukturou, tak složitější 3D vzory pro opravdové znalce.

Vlněná příze se navíc skvěle probarvuje, což nám umožňuje přijít každý rok s novými odstíny a barvami. Naše obleky jsou navíc často pestře tkané – to znamená, že na jednu tkaninu používáme více barev přízí. Jejich vzhled je potom ještě působivější.

Vlna se skvěle zpracovává, je poddajná a snadno se přizpůsobí proporcím vašeho těla. Vlněný oblek vám tak umožní dosáhnout požadované siluety.

V letních kolekcích se můžete setkat s vlněným oblekem ve směsi s jinými přírodními surovinami, jako je například len a hedvábí. Lehký letní oblek z vlny a lnu nabízí nejen neotřelý vzhled, ale navodí i příjemný pocit chladu. Hedvábí zase propůjčí vlněnému obleku nezaměnitelný přírodní lesk.

Poskytuje přirozenou termoregulaci

Kromě luxusního vzhledu vlna nabízí mnoho dalších užitných vlastností. Vlněná vlákna mají unikátní vlastnosti, které ani nejmodernější technologie nezvládnou napodobit. Zatímco uvnitř jsou dutá, na povrchu vytváří nepravidelnou členitou strukturu drobných výběžků a šupinek. Právě této struktuře vlněné obleky vděčí za to, že se v něm budete cítit skvěle v létě i v zimě. Jak je to možné?

V zimě funguje vlna jako přírodní izolant. Záhyby a výběžky na povrchu vláken zadržují tělesné teplo a nepouští ho z látky ven. V létě zase vlněná vlákna odvádí pot z těla a absorbují vlhkost. Vlhkost nashromážděná v záhybech se následně ochladí a odpařuje, takže se v obleku budete cítit příjemně i v horkých dnech.

Termoregulační schopnosti vlny oceníte i v případech, kdy nosíte oblek celý den a potřebujete, aby dobře dýchal. Pokud hledáte oblek vhodný pro pravidelné denní nošení, doporučujeme obleky z kolekce Travel Suits.