Magazín - Proč nosit pánské šle?

Proč nosit pánské šle?

článek

Text: Veronika Drdáková

Kšandy jsou stylové, o tom není pochyb. Ale pokud pro vás styl není dostačující důvod, abyste je zařadili do svého šatníku, možná vás bude zajímat, že mají i spoustu ryze praktických výhod. Jaké to jsou?

Znovuobjevený doplněk

Pánské kšandy si v posledních letech získávají zpět své místo na výsluní. Kdysi sloužily pánům výhradně proto, aby jim dobře držely kalhoty. Tuto službu ale brzy začal nahrazovat pásek a kšandy se tak ze šatníků téměř vytratily. V novém miléniu je ale zpět přivedly módní trendy. Ukázalo se totiž, že šle dokážou být nápaditým a velmi stylovým doplňkem. A jelikož těch muži zase tolik nemají, byla by škoda takové příležitosti nevyužít.

Větší pohodlí i praktičnost

Pro účel držení kalhot dnes většina mužů stále volí spíše pásky. Pokud ale dáte kšandám šanci, možná přijdete na to, že vám jsou mnohem pohodlnější. Nebudou vás nepříjemně tlačit na břicho a boky, a dokonce budou i lépe vypadat. Zatímco u kalhot držených páskem má košile tendenci se krabatit a vykasávat, kšandy zajistí, že zůstane rovná a pěkně na svém místě. Jako malý bonus vám poslouží fakt, že kšandy opticky prodlužují a zeštíhlují trup.

článek
článek

Univerzální použití

Kšandy můžete obléknout téměř kdykoli a kamkoli. Pokud jimi chcete nahradit pásek v rámci formálního dress codu, dbejte na několik pravidel. Nejvhodnější je například šle připnout ke kalhotám bez poutek na pásek. Neměly by být také příliš tenké, aby nepůsobily spíše jako ležérní hipsterský doplněk. Pokud chcete, aby se kšandy hodily na většinu příležitostí, sáhněte po středně širokých. Doplnit jimi tak můžete společenský i volnočasový oblek nebo třeba i džíny a kostkovanou košili. Ve spojení s plátěnými teniskami pak dosáhnete stylového mladistvého looku a také dáte všem okolo najevo, že se v módě prostě vyznáte.

článek
článek