Magazín - Pět tipů, podle kterých si zabalit na víkend

5 základních tipů, jak snadno zabalit na víkend

článek

Text: Veronika Drdáková

Neplánovaná víkendová pracovní cesta i odpočinek v horském resortu mají kupodivu jednu věc společnou. Balení. A přiznejme si, který muž by rád balil? Předáme vám několik tipů, podle kterých budete mít příště zabaleno bez zbytečných zmatků, shonu a obav, zda jste na nic nezapomněli.

1. Seznam sestavíte jednou a vydrží navždy

Balit podle seznamu vás jistě už napadlo. Přesto ho zmíníme. Pokud na pracovní víkendové cesty odjíždíte častěji, tím spíše se vám vyplatí. Stačí ho dát dohromady jen jednou a poté podle něj postupovat pokaždé, když se chystáte odjet. Doporučujeme připravit dva – jeden, když se chystáte na víkend pracovně, a ten druhý, když jedete s rodinou za odpočinkem.

2. Víkendová taška jako základ

Na cesty, které trvají zhruba dva až tři dny, postačí tzv. víkendová taška. Až půjdete nějakou shánět, ptejte se přímo po víkendové tašce. Jde o kvalitní velkou koženou tašku se dvěma uchy do ruky. Mívá jen jednu velkou kapsu na zip a často jí chybí popruh přes rameno. To proto, že nejde o sportovní tašku a v případě, že cestujete v obleku, se nehodí si ho pomačkat, až budete tašku přenášet z auta na ubytování.

3. Drobnosti, na které nezapomínejte

Holicí strojek, parfém, sluneční brýle, adaptéry, náhradní spodní prádlo a ponožky, základní lékárnička – drobnosti, které by ve vaší víkendové tašce měly pokaždé cestovat s vámi. Nezáleží na tom, jak daleko jedete, říznout se o papír můžete kdykoli a drobná ranka na prstu může být po zbytek cesty velmi nepříjemná. Vždy také počítejte s tím, že je třeba mít raději o jedno spodní prádlo a ponožky více. Jistota čistoty a pohodlí za to stojí.

4. Ruční žehlička

Tu oceníte hlavně v případě pracovních cest, nechtěně pomačkaná košile je totiž častým cestovním nešvarem. Předcházet tomu sice můžete obalem na oblek, i tak se však může stát, že vás bude čekat důležité jednání a vaše košile nebude v ideálním stavu. Proto se hodí mít s sebou drobnou ruční žehličku, s níž je možné oblečení žehlit i pověšené na ramínku. Pomůže vám spíše s drobnostmi, které je potřeba doladit, než se žehlením několika košil v hotelovém pokoji.

5. Spolehněte se na kompatibilitu

Oblečení a doplňky, které si balíte s sebou, by měly odpovídat kromě příležitosti také samy sobě. Balte si raději hotové outfity, už doma si tedy dejte dohromady vhodnou košili, kravatu, ponožky i jiné doplňky. Postačit by vám až na výjimky měl jeden oblek, proto myslete na to, že by se do něj měly všechny nachystané košile a kravaty hodit.

Věříme, že když vypracujete správný seznam, podle kterého se sbalíte, a do víkendové tašky nezapomenete přibalit i zmiňované maličkosti, které bývají často omylem opomenuty, vaší víkendové cestě už nic nebrání. Pokud se chystáte za odpočinkem, přejeme hodně klidu, a pokud za pracovními povinnostmi, držíme palce, ať se vám vše podaří!