Magazín - Pět tipů, co na sebe v horkém létě do kanceláře i k vodě

5 tipů, co si obléct v horkém létě

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

V okamžiku, kdy se přihlásí horké letní teploty, vyvstává ještě výrazněji otázka, co na sebe. V čem vyrazit na jednání, abyste tam nepůsobili nepatřičně, ale zároveň se zbytečně moc nepotili? Jak kombinovat oblečení pro volný čas, které bude pohodlné, nebude v něm horko a zároveň bude vypadat elegantně? A jak zatočit s nepříjemným potem a jeho následky? Je to vlastně jednoduché, stačí vsadit na kvalitní materiály.

1. V čem v horkém letním dni vyrazit na důležité jednání

Základem pánského formálního šatníku je kvalitní oblek. Pro letní dny doporučujeme obleky z lehkého čistě vlněného materiálu. Ideální variantou je materiál, který je nemačkavý a přečká i náročný pracovní den plný cestování. Oblek doplňte o pohodlnou formální bavlněnou košili. Na trhu jsou dostupné i košile z čisté bavlny, která je prodyšná a zároveň pružná.

Takový outfit vám zajistí příjemný pocit během celého pracovního dne i perfektní vzhled bez ohledu na to, kolik schůzek musíte zvládnout.

2. Parné dny v kanceláři, co na sebe?

Záleží, jaký dress code máte ve firmě nastavený. 100% spolehnutí je však na lehké letní polopodšité obleky, které vypadají skvěle, a vy se v nich neupečete. Částečné podšití dovoluje užít si všechny benefity skvělého vlněného materiálu i dokonalou řemeslnou zručnost krejčích značky Blažek. Zárukou maximálního komfortu je vlna vysoké kvality, která může být doplněna o hedvábí, mohér či len. Příměsi, které dodají tkanině lesk, ještě jemnější omak a typicky letní vzhled.

Nezapomeňte, že v létě jsou povoleny i obleky světlých barev. Skvěle vypadá například oblek ve světlých odstínech šedého pískovce s decentní velkou kostkou z čisté merino vlny.

3. Neformální firemní atmosféra v letních měsících

Vládne-li u vás v kanceláři v létě uvolněnější atmosféra, můžete do práce vyrazit i v kombinaci lehkých letních kalhot a separátního saka. Doplníte-li je o lehkou bavlněnou košili se zajímavým desénem, můžete vytvořit neotřelý a hravý letní outfit.

článek
článek

Skvělou variantou jsou měkká jersey saka, která jsou stejně pohodlná jako svetr, ale zároveň elegantní jako klasické sako.

4. Odpoledne s přáteli nebo u plážového baru

Dovolí-li to podmínky a počasí, je nejlepší strávit léto u vody. Ať už se vám povede vyjet k moři, nebo raději zvolíte tuzemskou dovolenou, doporučujeme kombinaci pohodlných krátkých kalhot a letní košile či trika.

Outfit nezapomeňte doplnit o komfortní vycházkovou obuv. Dobrou volbou jsou třeba kvalitní kožené sneakers.

5. Dokonalé plavky pro letní pohodu

Letošní kolekci pro jaro a léto jsme obohatili o řadu stylových plavek z top materiálů. Maximální komfort zajišťuje propracovaný střih, ale také materiál, který rychle schne. Hravé vzory jsou inspirovány středomořskou atmosférou plnou barev a zralých plodů.

Všechny oděvy i kompletní outfity najdete na stránkách značky Blažek, ale také ve všech našich obchodech. Tam vám s výběrem rádi pomohou naši zkušení poradci.