Magazín - Pět generací a 150 let úspěchu

Pět generací a 150 let úspěchu

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek / Archiv značky

Látky na košile, které vznikají pod hlavičkou Albini Group, patří k tomu nejlepšímu, co si můžete dopřát. Vzory dýchají italskou elegancí a láskou k módním trendům. Látky samotné jsou výsledkem vycizelované alchymie. Prolíná se v ní láska k řemeslu, jedno a půl století zkušeností a neustálé zkoumání nových možností. Košile z látek od Albini Group nosí státníci, manažeři, celebrity a všichni muži, kteří umí ocenit kvalitu materiálu i dezénu. Jaká byla cesta Albini Group na dnešní vrchol?

Počáteční rychlý růst

První kořeny společnosti sahají do roku 1876, kdy Zaffiro Borgomanero, synovec Giovanni Albiniho, zakládá v Itálii společnost Z. Borgomanero & C. Následují léta dřiny, ale také prudkého růstu a prvních ocenění, kterých se firma dočkává už po osmi letech. V roce 1919 se firma rozšiřuje a získává jméno Società Dr. Silvio Albini & C.

30. léta a překonání krize

I společnost Albini musela překonat krizi 30. let minulého století. Podařilo se to díky nové formě organizace práce a zavedení poloautomatických strojů. Společnost přežila a vyšla z krize silnější než kdy dříve.

Pět generací rodu Albini

V roce 1981 bere otěže vedení společnosti do rukou člen páté generace rodu Albini Silvio Albini. Jeho vizí je zahraniční expanze.

článek
článek

Britský poklad

O deset let později bere Albini pod křídla tradiční britské značky Thomas Mason a David & John Anderson. S britskými labely získává i vzácný historický archiv s více než 700 svazky vzorů látek. Je to studnice nápadů a inspirace pro tvůrčí tým, která má doslova cenu zlata.

Léta rozšiřování výroby a inovací

Počátek 21. století se pro Albini Group nese ve znamení rozšiřování výroby. Méně známým faktem je, že i u nás v České republice je jedna z tkalcoven, která patří do skupiny Albini Group. Další akvizicí je tkalcovna přímo v Egyptě, v místě, které je domovem luxusní bavlny. Začíná éra inovativní bavlny Giza 87 a Giza 45 těch nejlepších kvalit.

Ekologie i stabilizace zahraničního obchodu

Společnost Albini Group si je vědoma ekologické odpovědnosti, kterou má. V roce 2012 proto zakládá společnost Albini Energia. Má jasný cíl. Minimalizace dopadů činností Albini Group na životní prostředí. V New Yorku i v Hongkongu jsou založeny stálé pobočky Albini Group.

Projekt Thomas Mason Lifestyle

Společnost si uvědomuje sílu britské značky Thomas Mason a rozhoduje se na ní navázat novým projektem. Kolekce látek Thomas Mason je inspirována britskou historií.

Síla kvality a inovací

Dnešní tvář společnosti Albini Group je výsledkem roků práce a odvahy inovovat. Současné portfolio Albini Group zahrnuje značky Albini 1876, Thomas Mason, Albiate 1830 a Albini, donna. V jejich nabídce najdete více než 20 000 tkanin. Dost pestrá paleta, aby uspokojila různorodé potřeby náročné klientely.

článek
článek

Součást kolekcí Blažek

Látky Albini inspirují i designérky značky Blažek. Najdete je proto ve formální i neformální části kolekce Blažek. Košile z těchto materiálů si můžete vyzkoušet přímo v obchodech Blažek.

Košile šité na míru z látek Albini

V krejčovství Blažek máte také možnost nechat si ušít košili z luxusních látek Albini na míru. Přijďte si vybrat některý z krásných materiálů a nechte se hýčkat košilí z té nejkvalitnější látky, která vám bude perfektně sedět.