Magazín - Obleky pro slavnostní příležitosti

Obleky pro slavnostní příležitosti

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

Plesy, benefice, předávání ocenění, to vše jsou společenské akce, které si žádají slavnostní oděv. Víte, že zrovna událost, na kterou držíte v ruce pozvánku, bude chtít něco speciálního? Dobře padnoucí oblek na míru je základem, ale unikát z něj dělají detaily. Třeba ty ukryté v dezénu a kvalitě materiálu. Nejkrásnější materiály určené pro slavnostní chvíle ukrývá kolekce iParty z dílny značky Lanificio F.lli Cerruti.

Kolekce materiálů od nejlepších výrobců

Všichni významní výrobci textilií, Lanificio F.lli Cerruti nevyjímaje, vydávají s novou sezónou vzorníky, které zastupují určitou kvalitu nebo druh textilní látky. Výrobci vlněných tkanin tak vydávají vzorníky k jednotlivým kvalitám vlněných látek. U vašeho krejčího díky tomu můžete najít vzorník s vlněnými látkami v komfortní kvalitě 130´s nebo třeba 150´s. Další pak může být věnován kašmírovým tkaninám a jiný třeba lnu.

Kolekce látek od výrobce Lanificio F.lli Cerruti

Značka Lanificio F.lli Cerruti má v současnosti několik kolekcí, které kopírují její výrobu. Část je věnována jednotlivým materiálům, jako je kašmír, alpaka, mohér či vikuňa. V portfoliu jsou také kolekce vlněných látek kvality 150´s nebo 130´s.

Kolekce materiálů pro slavnostní chvíle

Kolekce s označením iParty se však trochu vymyká. Do jednoho vzorníku sdružuje látky nikoliv pouze podle kvality či materiálu, ale především podle příležitosti, pro kterou je oděv určen. Jsou to skvostné materiály, které vynikají zajímavými desény a zpracováním. Výrobce si hraje i se strukturami, a tak nemůže chybět nevšedně zpracovaný žakár či trendy paisley ornament. Barvy zde hledejte spíše tmavší, ale součástí jsou i velmi světlé látky ideální pro vesty do svatebních obleků. Inspirací pro kolekci byl svět snů a magie, jak tvrdí sám výrobce Lanificio F.lli Cerruti.

Obleky z materiálů z kolekce iParty se budou vyjímat na plesech či večírcích, ale také na významných beneficích a předávání cen. Také pro dress code Creative black tie je kolekce iParty jedinečným zdrojem. Dává obrovský prostor pro sebevyjádření budoucího majitele slavnostního obleku.

Kombinace vetkávaných vzorů a tisku

Zajímavých efektů je dosaženo mistrnou kombinací vetkávaných vzorů a jejich následného potisku. Vzory nejsou prvoplánově jasné a v plné síle se ukážou až při bližším pohledu. Oděvy z látek z kolekce iParty jsou tak slavnostní a decentní, ale mají vlastní nezaměnitelný výraz. Inspirací pro dezény byl nesmrtelný kašmírový vzor, ale také florální motivy i geometrické tvary.

Vlněné materiály i směsové látky top kvality v kolekci iParty

Velkou část kolekce iParty tvoří 100% vlněné tkaniny. Najdete zde však i materiály s příměsí hedvábí, které látce dodává luxusní lesk. Vlastně všechny příměsi jsou zde pouze za účelem podtrhnutí slavnostního charakteru látky nebo pro ozvláštňující efekt.

Můžete nechat vybírat smysly

Kolekce iParty je součástí nabídky Krejčovství Blažek. Pokud uvažujete o obleku na míru pro slavnostní příležitost, navštivte nás v krejčovství v Nekázance. Můžete se kochat očima a vybírat barvu a dezén, který souzní s vašim cítěním. Na materiál si lze sáhnout a nechat se unést příjemným dotykem. Stejně tak můžete požádat našeho poradce, aby s vámi a se vzorníkem vyšel na přirozené denní světlo a ukázal vám, jak bude látka vypadat mimo umělé osvětlení krejčovství.

Zkušený rádce je vám vždy k dispozici

V Krejčovství Blažek, nejste na výběr nikdy sami. Snadno se totiž můžete ztratit v záplavě nádherných a na dotek příjemných materiálů. Průvodcem vám pak je specialista, který dokáže doporučit nejvhodnější materiály pro danou příležitost a vysvětlit, jak se látka bude po ušití chovat.

Obleky na míru pro slavnostní příležitosti z Krejčovství Blažek

Navštivte nás v Krejčovství Blažek a třeba si pro plánovaný slavnostní oblek vyberete právě v kolekci iParty od Lanificio F.lli Cerruti. Necháme vás pokochat se nádhernými materiály a pomůžeme vám s výběrem látky, která dokonale podtrhne vaši osobnost.