Magazín - Který je lepší? Károvaný, nebo proužkovaný?

Který je lepší? Károvaný, nebo proužkovaný?

článek

Text: Veronika Drdáková

Foto: Ilja Hubálek

Rozmýšlíte se mezi proužkovaným a károvaným oblekem a tápete, který je více trendy? Nebo jen jednoduše nevíte, který si spíše pořídit? Ukážeme vám, jak se dá každý z nich nosit. Možná díky tomu pochopíte, který je tím pravým právě pro vás.

Není proužek jako proužek

Uvažujete nad oblekem s proužkem? Rádi vás v tom podpoříme. Proužkované obleky jsou totiž maximálně trendy. Ale hned pro začátek – není proužek jako proužek. Jednodušší na nošení i kombinování je bez pochyby tenký a velmi jemný proužek. Z dálky totiž dokáže být na obleku nenápadný a téměř neviditelný. Pokud sáhnete například po světle šedém obleku s tmavě šedým proužkem, chybu rozhodně neuděláte. Takže proužkovaný oblek ano, ale abyste nepůsobili příliš retro, držte se jemného proužkování a podobných barevných odstínů. Dobře si ale rozmyslete, pokud vás láká výrazný vzor – takové obleky mohou mít svá úskalí – budou se vám hůře kombinovat a bohužel nedisponují tak velkou nadčasovostí.

článek
článek

Káro pro fajnšmekry

Károvaný oblek má prostě grády. Je nápaditý, nevšední, trendy a rozhodně ho můžete nosit i vy. Pokud si takový pořídíte, počítejte ale s tím, že jeho kombinování bude o něco složitější než u obleku jednobarevného nebo jemně proužkovaného. Pokud vás však móda alespoň trochu baví, určitě se nenechte odradit. Dává vám prostor pro barevné variace a lehké experimentování.

článek
článek

V podzimní kolekci Blažek najdete hned několik károvaných obleků. Tmavě šedý s jemným modrým proužkem bude vypadat skvěle s bledě modrou košilí a kontrastním (třeba hořčicově žlutým) motýlkem. V sekci neformální módy najdete sako v unakitových tónech hnědé a zelené s velmi decentní kostkou. Tady se nemusíte bát ani odvážnější kombinace s petrolejovou košilí s florálním vzorem. Díky tomu, že je sako ušito ze 100% vlny, budete se v něm cítit uvolněně a příjemně po celý den.

Pokud byste károvaný oblek chtěli nosit i přesto, že se nevyžíváte v kombinování oblečení, postačí vám pár základních tipů. Ať už budete mít káro v kombinaci smaragdově zelené, tmavě modré a červené, nebo v odstínech šedé, pokaždé pod něj můžete vzít bílou košili a nešlápnete vedle. Následně ho doplňte jen kravatou v jednom tónu nebo s velmi jemným florálním vzorem v jedné z barev, kterou máte na obleku.

Jsme rádi, že se nespokojíte jen s černou a tmavě modrou a do svého šatníku byste rádi zařadili i o něco zajímavější oblek. Trendy je proužek stejně jako káro, záleží na vašem osobním vkusu, ale také na tom, který vzor se vám bude lépe kombinovat s tím, co už ve skříni máte. Takový totiž získává pár plusových bodů navrch.