Magazín - Objevte umění dokonalého úpletu

Objevte umění dokonalého úpletu

článek

Text: Lucie Krůčková
Foto: Lucie Robinson / Ilja Hubálek

Před časem byl úplet synonymem sportovní módy a světa hřejivých svetrů. Pak ale přišla druhá polovina dvacátého století. Čas, kdy sportovní móda začala pronikat i do světa elegantní módy. Čas, kdy úplet mohl povýšit na módní kousek a stát se základem pro elegantní pánská saka. Poodhalme roušku tajemství italských mistrů úpletu značky Dondi Jersey.

Příběh firmy Dondi Jersey se začal psát v sedmdesátých letech dvacátého století, kdy firmu, později přejmenovanou na Gruppo Dondi, založili manželé Edda a Lauro Dondi. Na počátku stála jejich vášeň pro módu, inovace a dokonale zvládnuté umění úpletu. Dnes je partnerem rodinné firmy Gruppo Dondi módní dům Zegna, který pomáhá rozvíjet vizí společnosti.

Úspěch úpletových materiálů Dondi Jersey je ukryt v pečlivém studiu módních trendů a neustálém technologickém vývoji. Jsou dokonalým spojením vysoké kvality materiálu, propracovaného designu a až umělecké práce s barvami.

Vášeň pro neustálou tvorbu nových dezénů a barevných kombinací

Práce na barevné škále materiálů Dondi Jersey nikdy nekončí. Neustále zkoumají módní trendy a nové barevné odstíny integrují do vlastní barevné palety. S neutuchajícím zápalem nepřestávají přicházet se stále novými a novými dezény a designovými inovacemi.

Svěží nápady jsou výsledkem propojení tradiční ruční práce, moderní počítačové technologie a kreativních přístupů. Při navrhování nového dezénu můžete v jedné místnosti nalézt super moderní počítač s grafickými programy, kreativní mood board i nekonečné množství ústřižků a špulek vláken. Zdrojem inspirace jsou také rozsáhlé archivy společnosti, které jsou vytvářeny od prvních dnů její existence.

Ideální spojení komfortu a elegance úpletu Dondi Jersey

Úpletový materiál Dondi Jersey je měkký, příjemný na omak a těží z benefitů přírodních materiálů. Základem pro Dondi Jersey jsou bavlna a len vysoké kvality, které úpletům propůjčují lehkost, prodyšnost a nádherný vzhled. Celý proces výroby úpletu je pod drobnohledem přísných kontrolorů kvality. Hlídá se předepsaná síla vláken, dokonalá barevnost a každý detail výsledného úpletu. Vše je směřováno k dokonalému výsledku a maximální spokojenosti budoucího nositele saka či vesty z materiálů Dondi Jersey.

Jersey saka v nové kolekci Blažek

Saka ze skvělých materiálů Dondi Jersey si zákazníci značky Blažek oblíbili, a proto nesmí chybět ani v aktuální kolekci. Návrháři si i tentokrát vyhráli se střihy a neuvěřitelně propracovanými detaily. Vznikla tak kolekce svěžích lehkých separátních sak, které v sobě snoubí jemnou ležérní eleganci a maximální komfort.

Barevné ladění jersey sak odráží přímořskou řeckou atmosféru, kterou je inspirována celá kolekce. Střídají se zde různé odstíny mořských hlubin s krásnými tóny řeckého vína i barvou, která je variací na barevné tóny mandlových skořápek. Z dezénů pak designéři vybrali materiály s dynamickým melange efektem, zajímavou velkou kostku a krásný florální motiv inspirovaný starým Řeckem. Vypracování sak je měkké, mají užší klopy a nakládané kapsy.

Dokonalost materiálu podpořili krejčí společnosti Blažek precizním vypracováním sak. Můžete tak těžit ze všech příjemných vlastností bavlny a lnu takřka na vlastní kůži a zároveň mít jistotu, že i ve volném čase budete dokonale upraven. Jersey saka doporučujeme kombinovat s neformálními chinos kalhotami i klasickými džínami.

Materiál Dondi Jersey v nové roli

Byla by škoda nevyužít výborných vlastností materiálu Dondi Jersey i na tolik oblíbené vesty z dílny Blažek. Vypadají skvěle jako samostatný kousek outfitu i jako lehká zateplovací vrstva pod separátní sako pro chladné jarní večery.

článek
článek

Aktuální kolekci a jednotlivé kousky z materiálu Dondi Jersey si můžete prohlédnout, ale také zakoupit na stránkách společnosti Blažek. Nebo nás navštivte v některém z obchodů Blažek, kde si budete moci sako nebo vestu vyzkoušet na vlastní kůži.