Magazín - Neformální trendy košile

Neformální trendy košile

článek

Text: Jiří Král

Foto: Lucie Robinson / Ilja Hubálek

Zatímco do formální módy pronikají změny spíše pozvolna, neformální móda je mnohem dynamičtější. Její vývoj však není nahodilý – často reaguje na změny životního stylu nebo náladu ve společnosti. Velkou proměnou procházejí pánské neformální košile, které do léta vstupují s novými barvami a větším důrazem na pohodlí.

Neformální košili servírujte jako „hlavní chod“

Neformální košile letos vstupují do popředí – jsou pestřejší a mají výraznější potisk. Často jsou právě ony tou částí outfitu, ke které se upírá největší pozornost. Jedním z důvodů je ústup kravat, které dnes vidíme v neformální módě jen zřídka. Často se proto u košil setkáme se skrytým button down nebo stojáčkovým límcem, což dává příležitost akcentovat svůj styl vkusným kapesníčkem v saku.

Tyto trendy skvěle reprezentuje naše nová košile s výrazným florálním potiskem v barvách moře. Inovativní materiál od italského výrobce Canclini spojuje hebkost bavlny s lehkostí přírodního tencelu. Kromě krásného vzhledu se košile může pyšnit výbornou schopností termoregulace, kterou v horkých letních dnech určitě oceníte.

Do popředí pronikají řecké motivy

Hlavní inspirací neformálních košil v této sezóně je nespoutaná krajina řeckého léta. V jejich potisku si můžete všimnout motivů jako moře, divoké květiny, citrusy, mandlové skořápky, víno a tropické ovoce. Do popředí se dostávají barvy akvamarínová a antická bílá, které reprezentují svěžest řeckého klimatu, čerstvý vzduch a vůni mořské soli.

Motivy řecké krajiny najdete i na naší nové neformální košili z prvotřídní bavlny od výrobce Tekstina. V jejím potisku vidíme řadu balkánských květin v barvách letního nebe a zralých granátových jablek. Vzhledem k siluetě extra slim ji doporučujeme zejména štíhlým mužům, kterým pomůže zdůraznit přednosti jejich postavy.

Pohodlí, lehkost a bezstarostnost

Typickým znakem neformálních letních košil je důraz na pohodlí, lehkost, uvolněnost a bezstarostnost. Vzory jsou barevné a kreativní – ne však agresivní, působí spíše uklidňujícím dojmem. Z pohledu zpracování jsou košile velmi lehké, vzdušné a příjemné na dotyk, aby nositeli zaručily maximální komfort.

Trendem letošního léta jsou košile s límcem v podobě stojáčku. Ten můžete vidět například na naší košili ze 100% bavlny od italského výrobce Canclini. Neformálnímu nádechu odpovídá i materiál, bavlněný seersucker, který se vyznačuje zvrásněnými pruhy, jež košili přidávají na vzdušnosti. Bílý podklad s drobnými modrými proužky působí odlehčeně a minimalisticky.

Vyzkoušejte si lehké letní košile z naší nové kolekce přímo v našich obchodech Blažek. Pomůžeme vám vybrat barvu, střih a vhodný desén a košili vám sladíme s celým letním outfitem. Přivítejte léto v nových barvách!