Magazín - Krejčovství, kde se snoubí luxus a inovace

Krejčovství, kde se snoubí luxus a inovace

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

Sotva vstoupíte do prostor Krejčovství Blažek, obklopí vás klid a pohoda. Je to jako přijít na návštěvu k dobrým známým. Ve vteřině zapomenete na ruch velkoměsta za zdmi krejčovství i na napětí v práci. Zde jste středem vesmíru vy. A platí tady jediné, stres a shon nechte na chvíli přede dveřmi. Pojďme tedy na návštěvu do nového Krejčovství Blažek v samotném srdci Prahy.

Unikátní prostory krejčovství

Ač má krejčovství neobvykle velkorysé prostory, jsou navrženy tak, aby se v nich všichni cítili maximálně komfortně. Krejčovství není jedním velkým otevřeným salonem, ale vrací se k intimitě krejčovství ze staré školy. Už prostor samotný vás vtáhne do pohody, která tady vládne. Nebraňte se.

Strategické místo

Umístění nového krejčovství je výsledkem hledání rovnováhy. Místo samotné má skvělou dostupnost pomocí metra či tramvaje. Hned za rohem je centrum pražského dění. Zároveň ale poskytuje dostatečný klid pro tvůrčí činnost. Bonusem je možnost zaparkovat vůz přímo v garážích budovy. Klienti tak nemusí ztrácet čas ani nervy s hledáním parkovacího místa.

Obleky, saka i košile šité na míru

Na začátku stojí rozhodnutí, že potřebujete oblek, sako či košili šité na míru. Důvody mohou být nejrůznější, od lásky k originálním kouskům až po nekonfekční postavu sportovce. A i když si nejste zcela jistí, co konkrétně máte požadovat, zkušení profesionálové vám pomohou. Jsou jako průvodci v tajemném světě luxusních materiálů a skvěle padnoucích střihů. Svěřte se jejich rukám a nechte se vést.

článek
článek

Každý proces má svá pravidla

A první pravidlo zní, že nejdůležitější je klient a jeho potřeby. Nové oblečení vám má sloužit, má být pohodlné a dokonale zapadnout do vašeho života. Proto celý proces tvorby obleku či saka na míru začíná rozhovorem. Přátelskou konverzací s profesionálem u šálku kávy, na jehož konci jsou jasně specifikované potřeby a přání klienta, ale i vybraný materiál na oblek, sako či třeba košili. Nový kousek šatníku vám musí nejen sedět a reprezentovat vás. Měl by také respektovat vaši osobnost.

Tvorba oděvů na míru je partnerství

Ve hře látek, materiálů a střihů neexistují soupeři. Klient a krejčí jsou partnery, kteří jdou za společným cílem. Tím je bezchybně padnoucí outfit. Oblečení, které bude dokonalé pro vybranou příležitost, ale také pro vaši osobnost. Bonusem navíc je zjednodušení práce do budoucna. Příště až se do krejčovství vrátíte, váš krejčí už vás bude znát a celý proces se výrazně zrychlí.

I přísný business oblek může mít punkové jádro

Business dress code má jasně daná pravidla. Můžete se vyřádit při výběru materiálu, ale jinak vám příliš možností k sebevyjádření nedává. Ale je tady jedna možnost, jak nechat vaše bouřlivé já vyniknout. A tím jsou detaily. Detaily udělají váš business oblek jedinečným originálem. Svěřte se svému krejčímu s tím, co rádi nosíte v „civilu“. Možná se budete divit, kolik možností vyjádření vašeho kreativního já obleky na míru nabízejí.

článek
článek

Možnost vyzkoušet látku na světle, ale v soukromém prostoru

Mnohé materiály vypadají zcela jinak v umělém osvětlení než na denním světle. Ženy tento fakt znají, a proto často vybíhají před butiky podívat se na barvu šatů či halenky. Prostor v Nekázance nám umožňuje představit vám látky v přirozeném denním světle, ale v intimitě vlastního ruchem ulice nerušeného prostoru. Volba mezi vzory a barvami je tak o něco snazší.

Zkušenost je nepřenositelná

Vaši přátelé vám mohou hodiny vyprávět, jak je skvělé nechat si ušít oblek na míru. Jaké pohodlí jim poskytuje, i jak jim dodal na sebevědomí. Mohou vás ujišťovat, že celý proces návrhu outfitu i výběru materiálu je stokrát příjemnější než postávat bezradně mezi regály s konfekcí. Jejich zkušenost je nepřenositelná. Ale můžete se nechat inspirovat a zažít to na vlastní kůži. V Nekázance 11 na vás čekají profesionálové z Krejčovství Blažek.