Magazín - Jaký oblek vybrat na svatbu

JAKÝ OBLEK VYBRAT NA SVATBU?

článek

Svatební den je jedním z nejdůležitějších okamžiků v životě, a je proto přirozené, že si přejete vypadat nádherně. Jedním z klíčových prvků celého slavnostního dne je samozřejmě svatební oblek. Ale jak vybrat ten správný oblek pro tento výjimečný okamžik? Následující průvodce vám pomůže získat představu o tom, jak vybrat svatební oblek, abyste byli elegantní a dodržovali určitou etiketu.

Při výběru svatebního obleku je důležité zvážit celkové téma svatby a místo, kde se bude svatba konat. Různá témata a místa vyžadují různý styl obleku. Například venkovní svatební obřad v létě může vyžadovat lehčí a vzdušnější oblek, zatímco tradiční svatba v kostele může vyžadovat formálnější a elegantnější oblek.

Svatební oblek je základ. Na svatbě byste měli mít oblek. Pokud nejde o úplně neformální nebo extravagantní svatební událost, je to dobrý zvyk. Tímto způsobem vyjádříte úctu nevěstě, ženichovi a ostatním svatebčanům.

Čistota je klíčová. Pánové často podceňují péči o svůj oblek. Nejlepší je věnovat obleku alespoň týden před svatbou na případné úpravy a čištění. Nezapomeňte na péči o sváteční obuv.

Vybírejte oblek, který vám perfektně sedí. Nedělejte chybu a neodkládejte výběr svatebního obleku na poslední chvíli. Vyzkoušejte si ho předem a ujistěte se, že vám sedí. Čas hraje klíčovou roli, a pokud máte několik týdnů, máte dost času vybrat mezi konfekcí a oblekem šitým na míru. Oblek šitý na míru vám může nabídnout lepší přizpůsobení vaší postavě.

Volba materiálu a střihu obleku.Materiál a střih obleku jsou dva důležité faktory, na které byste měli dbát při výběru svatebního obleku. V poslední době jsou oblíbené štíhlé „slim“ siluety obleků, které lichotí většině postav. Vhodný je i střih "relax / comfort" pro sportovce a muže s nekonfekčními postavami.

Nejlepším materiálem pro svatební oblek je kvalitní vlněný materiál. Volte ho podle ročního období – teplejší vlna na chladnější dny a lehoučká látka na letní svatby. Kvalitní vlněný oblek bude pohodlný a zabraňuje propocení. Vyhněte se umělým materiálům, které mohou způsobit nepříjemné potíže.

Volba barvy. Barva obleku je dalším důležitým hlediskem. Tradiční volbou je černý nebo tmavě modrý oblek, ale moderní ženichové se stále častěji rozhodují pro svatební oblek v různých odstínech šedé, béžové, nebo dokonce odvážné barvy jako burgundská nebo smaragdová. Barvu obleku je vhodné sladit s barvami celé svatební výzdoby.

Ženich a nevěsta hrají hlavní roli. Samozřejmě, že nevěsta má na svatbě hlavní slovo, ale i ženich by měl vypadat skvěle. Volte mezi dvojdílným a trojdílným oblekem, vesta není povinná, ale může dodat vašemu obleku jistou dávku elegance.

I tatínek musí být elegantní. Tatínek nevěsty nebo ženicha má čestné místo na svatbě, a proto by měl nosit tmavší oblek. Tmavší barva dodává vážnost.

Pro ostatní svatebčany je vhodné také obléci oblek tmavších tónů, abyste nezastínili ženicha a nevěstu. I zde platí, že přírodní materiály a dobrý střih jsou klíčem k pohodlnému nošení.

Svědek ženicha nebo nevěsty. Být svědkem je čest a podle toho byste měli vybrat svatební oblek. Dbáte-li na perfektní střih, přírodní materiály a elegantní doplňky, budete vypadat skvěle.

Jaký je tedy ideální svatební oblek?

Nakonec je důležité, abyste se ve svém svatebním obleku cítili sebevědomě a pohodlně. Váš svatební den je jedinečný a chcete si ho užít naplno.

S výběrem svatebního obleku Vám rádi poradíme v našich obchodech nebo v Krejčovství Blažek.

Pro další inspiraci si můžete prohlédnout naší kolekci, kde najdete širokou nabídku nejen svatebních obleků.