Magazín - Dress code: cocktail attire

Dress code: cocktail attire

článek

Text: Veronika Drdáková

Chystáte se na letní svatbu, která je naplánována na odpoledne? Nebo na oslavu narozenin v kruhu důležitých lidí, kde tričko a kraťasy nejsou přípustné? Ať už jste na pozvánce přečetli název dress codu cocktail attire, nebo je vám pouze jasné, že na plánovanou odpolední událost se nehodí ani smoking, ani tričko s palmou, pomůžeme vám s volbou, co obléknout.

Když na pozvánce stojí cocktail attire

Dress code, který zdaleka není tak zřejmý jako řada jeho kolegů. Přesto se na pozvánkách na společenské události objevuje čím dál tím častěji. Není důvod se ho obávat, příliš zapeklitý není. Nosí se zejména v odpoledních hodinách, ideálně na akci, která končí před šestou hodinou večerní. Jeho základem je pro muže šedý oblek. Jako vhodnou alternativu klidně zvolte oblek v tmavě modré barvě. Hned vysvětlíme proč.

Šedá barva není tak tvrdá a formální jako černá, a proto se více hodí na odpolední a podvečerní události. Tmavě modrá se nosí i v rámci jiných dress codů. Důvod, proč se hodí na odpolední párty podobně jako šedá, je vlastně totožný. Je světlejší než černá, a přitom stále dostatečně elegantní.

Oblek na odpolední událost je vhodné doplnit správnou obuví. V případě dress codu cocktail attire není třeba držet se formálních polobotek. Místo nich obujte semišové či jiné mokasíny se zajímavým detailem nebo šněrovací boty.

článek
článek

Kapesníčky s kašmírovým vzorem, vzorovaná košile

Ať už se rozhodnete pro šedou, nebo pro tmavě modrou, oba obleky si zaslouží prozářit originálními doplňky. Nebojte se výraznější kravaty nebo kapesníčku se vzory. Prostor na odpolední párty dostávají i o něco uvolněnější košile s drobnýi florálními motivy.

Odpolední párty, oslavy a svatby jsou nedílnou součástí nejen našich životů, ale také šatníků, proto bychom měli přesně vědět, jak se na takové chvíle obléknout. Dnes už máte jasno, že cocktail attire hodný odpoledních událostí je vlastně velmi snadný, a navíc vám dává trochu prostoru pro kreativitu.