Magazín - Které kalhoty jsou skvělé na léto?

Které kalhoty jsou skvělé na léto?

článek

Text: Veronika Drdáková

Teplé dny svádějí k odložení klasických kalhot a jejich nahrazení kraťasy. Šortky jsou určitě skvělou variantou. Pokud si ale odhalená lýtka nemůžete v práci dovolit nebo i v létě rádi oblékáte sako, poradíme, po jakých kalhotách sáhnout, aby vám nebylo vedro, ale stále jste vypadali jako rození elegáni.

Letní kalhoty ve formálním stylu

Pokud rádi kombinujete různá saka s rozdílnými kalhotami, v létě byste se měli zaměřit na tenčí materiály. Formální kalhoty z přírodního a vzdušného materiálu vám budou určitě pohodlné a vydržíte v nich celý pracovní den.

Nepostradatelné chinos

Správné chinos by měly být vyrobeny ze 100% bavlny. Až se po nějakých budete porozhlížet, tento údaj si na cedulce opravdu hlídejte. Díky přírodnímu materiálu vám v nich totiž bude příjemně i během horkých dní. Poznáte je podle typických zadních kapes, které jsou nevýrazné, často na drobný knoflík.

článek
článek

Pohodlné džíny

Čeká vás pár příjemných dní bez schůzek a plného pracovního nasazení? Skýtá se vám tak možnost odložit obleky, formální kalhoty a polobotky. Na volné chvíle doporučujeme sáhnout po kvalitních světle modrých džínech. Džíny vybírejte pečlivě, zaměřte se hlavně na správnou délku a pevnost látky. Nohavice můžete čas od času také ohrnout. Díky tomu budou vaše džíny pokaždé vypadat trochu jinak.

A jakou zvolit barvu?

Léto přeje spíše světlejším barvám. Zkusit můžete světle modrou, a to i na jiných materiálech, než jsou džíny, dále béžovou a s pořádnou dávkou odvahy také bílou. Pod bílé kalhoty ale nezapomínejte na tělové nebo bílé upnuté boxerky a dávejte si opravdu velký pozor na to, abyste nepřišli do styku s čímkoli, co by je mohlo ušpinit. Dobrý dojem s jedním flekem na bílých kalhotách totiž okamžitě mizí.

Teď už víte, po jakých typech kalhot a džínů se podívat, jakmile přijdou teplé dny. Nezapomeňte obměně kalhot přizpůsobit i boty. V létě dopřejte pohodlí a vzdušnost také svým chodidlům – obujte loafers nebo slip-on modely.