Magazín - Jaké boty se hodí k obleku v létě?

Jaké boty se hodí k obleku v létě?

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Loňské léto bylo v Česku nejteplejší za poslední dvě a půl století, a můžeme čekat, že to letošní na tom bude velmi podobně. Kromě zbrusu nových letních obleků se proto můžete v nové kolekci těšit i na rozsáhlou nabídku bot. Ty jsou lehčí a vzdušnější než kdy dřív a v horkém létě vám tak budou skvělým parťákem.

Letní obleky se od těch klasických liší střihem, volbou materiálů i zpracováním. Při tkaní příze se využívá vlna s nižší gramáží a příměs lehkých prodyšných materiálů jako len, bavlna a hedvábí. Typické jsou pro ně i uvolněnější střihy nohavic a nepodšitá či polopodšitá saka. Oblek je díky tomu lehčí, prodyšnější a nabízí větší svobodu pohybu.

Vzhledem k těmto vlastnostem je přirozené, že se k letním oblekům více hodí jiné druhy bot než k těm zimním. Zajímá vás, jaké to jsou? Podívejte se na naše tři tipy na letní boty, které si zaručeně oblíbíte.

Náš tip 1: Mokasíny

Když přijde řeč na letní obuv, patří mokasínám automaticky čestné místo. Jelikož jsou příjemně lehké, vzdušné a mimořádně pohodlné, splňují vše, co od letních bot očekáváte. Navíc jsou velmi elegantní a v Česku stále relativně neokoukané. Pokud je tedy zvládnete správně zkombinovat se svěžím letním oblekem, zaručeně sklidíte od svého okolí nejeden uznalý pohled.

I když i mezi mokasínami najdeme formálnější kousky, patří z pravidla mezi neformální až volnočasovou obuv. Skvěle proto vyniknou zejména u zaměstnání, která si zakládají na stylovém a upraveném vzhledu, ale nechtějí působit příliš upjatě, například realitní agenti.

A pozor. I když pro všechny letní boty platí, že nejlépe vyniknout při nošení na boso, pro mokasíny to platí dvojnásob. Ponožky proto nechte tentokrát raději doma.

článek
článek

Náš tip 2: Semišové polobotky

Pokud máte rádi polobotky, nemusíte se jich vzdávat ani v létě. Zejména ty semišové vypadají v horkých měsících opravdu skvěle. Zatímco leštěná useň odráží paprsky a na slunci se leskne, u semišového povrchu světlo vyjasní jeho barvy a materiál tak maximálně vynikne.

Na rozdíl od ostatních ročních období je navíc v létě minimální šance, že vám semišové boty zmoknou nebo se jinak ušpiní. Kdy je tedy lepší příležitost vyzkoušet sametovou krásu velurových nebo nubukových polobotek než nyní?

Z našich 3 tipů na letní obuv k obleku představují semišové polobotky nejformálnější variantu. Využijete je proto při důležitých schůzkách a v profesích s pevně daným semi-formálním až formálním dress codem.

článek
článek
článek

Náš tip 3: Sneakers

Máte z kombinace sneakers s oblekem smíšené pocity? Nemějte strach. Moderní střihy letních obleků ze vzdušných materiálů k této kombinaci přímo vyzývají. Oblek doplněný stylovými sneakers vypadá v létě elegantně a dodá vašemu outfitu uvolněný sportovní vzhled.

Kromě toho jde o spojení krásného s užitečným. Sneakers jsou vzdušnější než klasické polobotky a také lépe snášejí fyzickou aktivitu, což nemusí být v létě vůbec na obtíž.

Sneakers volíme k neformálním oblekům. Doporučujeme je hlavně do kanceláří s uvolněnou atmosférou, kde skvěle doplní váš outfit ve stylu Business Casual nebo Smart Casual. Kromě zaměstnání si je navíc můžete kdykoli vzít i na procházku ve městě, večeři s přáteli, či dovolenou u moře.

S výběrem materiálu si u sneakers nelamte hlavu. Jejich povrch je z pravidla matnější než u polobotek, takže ať zvolíte hladkou useň, semiš, nebo nubuk, budete vypadat vždy skvěle.

článek
článek

Vylaďte svůj outfit k dokonalosti a vyzkoušejte si boty z naší nové kolekce přímo s letním oblekem v našich obchodech Blažek. Naši poradci vám pomohou vybrat ideální kombinaci barev, správnou délku nohavic a proberou s vámi i spoustu dalších detailů.