Magazín - Jak vybrat sluneční brýle?

Jak vybrat sluneční brýle?

článek

Text: Lucie Krůčková

Dobře vybrané sluneční brýle povýší váš outfit na další úroveň. Lichotivě zdůrazní vaše rysy i mužnou image. Jen si vzpomeňte na celebrity. Pokud mají na fotkách sluneční brýle, většinou vypadají o něco atraktivněji. Využijte jejich triků a při výběru slunečních brýlí se držte několika zásad.

Muži mívají bohužel tendenci výběr doplňků podceňovat. Jsou to věci, které mají sloužit. Výběr ovládají funkční vlastnosti. Šála a čepice mají hřát, brýle chránit před sluncem a hodinky mají měřit čas. Konec. To vše je samozřejmě pravda, ale doplňky mohou plnit daleko víc než jen svou primární funkci. Pojďme se podívat na výběr slunečních brýlí, které podtrhnou vaši jedinečnou osobnost.

I sluneční brýle vybíráme podle účelu

Rádi trávíte volný čas aktivně? Jste vášnivý cyklista, lyžař nebo milujete jachting? Pořiďte si kvalitní sportovní brýle určené pro váš oblíbený sport. Ale pozor, nikdy tyto brýle neberte k elegantnímu outfitu. Celý váš do puntíku vyladěný outfit by to naprosto shodilo. K obleku či saku se hodí pouze elegantní sluneční brýle.

Podívejte se do zrcadla

Než vyrazíte na nákup nových slunečních brýlí, podívejte se hezky zpříma do zrcadla. Jaký je tvar vašeho obličeje? Máte spíše protáhlý oválný obličej, nebo kulatý? Má váš obličej tvar obdélníku, či srdce? Nic není špatně, je to vaše jedinečná tvář a dobře zvolené sluneční brýle z ní podtrhnou to nejlepší. Základem je vyváženost.

článek
článek

TIP: Nejste si jistý tvarem svého obličeje? Vezměte do ruky fixu a obtáhněte obrys vašeho obličeje v zrcadle. Už vidíte, jaký tvar obličeje máte?

Kulatý obličej

Kulatý obličej má přibližně stejnou délku i šířku. Patří lidem, kteří na okolí působí sympaticky. Většinou si déle uchovávají mladistvý vzhled. Obličej tvaru kruhu potřebuje doplnit, co mu chybí – protáhlé linie, trochu hran a méně zaoblených tvarů. Úplně zapomeňte na pověstné lenonky. Ty by vám neudělaly dobrou službu. Skvělou volbou jsou sluneční brýle s protáhlými skly a je jedno, zda to bude ovál nebo tvar kapky.

Oválný obličej

Délka obličeje je zhruba o polovinu větší než jeho šířka a zároveň čelo je mírně širší než brada? Pak jste vlastníkem oválného obličeje. Slušet vám bude téměř vše. Pokud vám sluneční brýle sednou velikostí a barvou, budou vám slušet. Je jen na vás, jaký typ zvolíte.

Srdcový obličej

Obličej ve tvaru srdce se vyznačuje výraznými lícními kostmi, které jsou širší než zužující se oblast brady. Vyhýbejte se obroučkám, které mají zesílenou a zvýrazněnou horní část. Ani příliš veliké brýle nebudou vašemu obličeji lichotit. Sednou vám brýle ve tvaru kapek nebo oblíbené pilotky. Mužnost podtrhnou hranaté obroučky.

Hranatý obličej

Lidé s hranatým obličejem mají širší čelo a ostré úhly v obrysech tváře. Na okolí často působí drsně, ale zároveň velmi přitažlivě. Vybrat můžete sluneční brýle, jejichž tvar váš obličej zjemní, nebo naopak podtrhnout drsný look. Příjemný nenucený výraz dodají oválné a kulaté obroučky. Chcete-li působit přísně, zvolte hranaté tvary. Jen pozor, všeho s mírou.

Kvalita je základ

U slunečních brýlí snad ještě více než jinde platí, že na kvalitě se nemá šetřit. Vždyť chrání naše oči před ostrým slunečním svitem a UV zářením. V obchodech a e-shopu Blažek je připravena kolekce elegantních slunečních brýlí pro všechny typy obličejů. Přijďte si vybrat brýle, které vám budou slušet.