Magazín - Jak si vybrat perfektně padnoucí oblek?

Jak si vybrat perfektně padnoucí oblek?

článek

Text: Jiří Král

Jste si jisti, že nosíte střih obleku, který sluší vaší postavě? Ve spoustě mužů podobná otázka vyvolá nejistotu. Střih obleku se totiž skládá z desítek proměnných. Najít takový, který perfektně padne zrovna vám, proto často vyžaduje mnoho hodin hledání a zkoušení. Abychom vám výběr obleku co nejvíce usnadnili, vytvořili jsme čtyři siluety vhodné pro nejčastější typy postav.

Do jisté míry jde samozřejmě o zjednodušení – každý náš oblek je unikát a figura nikoho z nás se nedá zaškatulkovat do jedné ze čtyř kategorií. Přesto vám správná volba siluety může výběr vašeho vysněného obleku výrazně usnadnit.

1. Silueta Extra Slim

Obleky v siluetě Extra Slim doporučujeme hlavně mužům štíhlé postavy. Užší nohavice a rukávy společně s výrazně vyštíhleným střihem dodávají nositeli velmi elegantní a mladistvý vzhled. Nohavice v siluetě Extra Slim zpravidla nosíme kratší než u ostatních střihů, ale není to nutná podmínka.

2. Silueta Slim

Silueta Slim sluší většině mužů s běžným typem postavy. Vyštíhlený střih zdůrazní přednosti vaší figury na správných místech a zároveň vám dodá dostatek volnosti, důležitý při běžných denních činnostech.

3. Silueta Sport

Patříte mezi urostlé muže s širokými rameny nebo vysportovanou postavou? Pak určitě moc dobře víte, jaký oříšek je sehnat dobře padnoucí oblek. Naše designérky však myslí i na vás. Obleky v siluetě Sport jsou proto prostornější v oblasti ramen, hrudníku a stehen, takže se do nich vejdou i ti, pro které je silueta Slim příliš úzká.

4. Silueta Relax

Nepatříte mezi fanoušky moderních vyštíhlených střihů? Pak je pro vás silueta Relax ideální volba. Díky volnějšímu střihu tyto obleky skvěle padnou každému typu postavy bez ohledu na tělesné proporce. Jsou tedy vhodné i pro muže, kteří mají pár kilo navíc.

Tipy, na co si při výběru obleku dát pozor

● Hlídejte si délku rukávů, ty by měly při připažení rukou podél těla sahat mírně nad zápěstní kloub.

● Klopy saka by měly přiléhat na prsa, pokud odstávají, je sako malé.

● Nebojte se v obleku posadit, nebo dát nohu přes nohu. Lépe tak poznáte, jestli vám délka a šíře nohavic vyhovuje.

● V saku se “protáhněte”. Pokud je příliš těsné přes záda, nebo naopak vytváří záhyby, zkuste jinou velikost nebo střih.