Magazín - Jak si nechat ušít košili na míru?

Jak si vybrat ideální košili na míru?

Magazín Blažek - Jak si nechat ušít košili na míru

Text: Veronika Drdáková

Foto: Ilja Hubálek

Rukávy obepínají vaše paže, límeček neškrtí u krku, projmutí v pase odpovídá vaší postavě – benefity, které získáte, když se rozhodnete pro koupi košile ušité přesně na míru. Tuto možnost ocení především muži s nekonfekční postavou, kterým se těžko vybírá z běžných modelů, nebo ti, kteří si potrpí na to, aby košile opravdu dokonale padla, ale i ti, kteří prostě chtějí mít v šatníku něco unikátního, kousek, na jehož vzniku se sami podíleli. Provedeme vás krok za krokem celým procesem, abyste věděli, co očekávat, když se rozhodnete košili na míru vyzkoušet.

Pro koho je košile na míru?

Košile ušitá na míru se hodí každému muži, pro kterého jsou košile součástí každodenního oblékání. Někteří mají to štěstí a jejich postava jako by byla předlohou pro střihy konfekčních košilí, spousta ostatních to však má právě naopak. U některé košile vám jsou příliš těsné rukávy, jiná se vám rozevírá přes hrudník nebo vás škrtí okolo krku. Problémy ale můžete mít s konfekčními košilemi i opačného rázu. Pokud jste například hodně vysoký a štíhlý, většina prodávaných modelů na vás může nevzhledně viset. Navíc pokud potřebujete ve svém zaměstnání působit důstojně a věrohodně, perfektně padnoucí košile je vlastně nepsaným pravidlem.

Magazín Blažek - Jak si nechat ušít košili na míru

Běžné košile vám sice sedí dobře, ale stejně toužíte po té přímo pro vás? Rozumíme vám. Žádná konfekční košile totiž nikdy nebude mít váš rukopis odrážející se v detailech, o kterých si můžete sám rozhodnout na začátku procesu šití na míru.

Jak to probíhá?

Možnost nechat si kromě obleku na míru ušít i košili nabízí Krejčovství Blažek, největší a nejluxusnější krejčovství v Česku, v pražské Nekázance 11. Krejčovství Blažek představuje zcela jedinečné místo s charakterem pánského klubu, kde k dobré atmosféře přispěje výborná káva i prémiová whisky. Přes webové stránky je možné sjednat si osobní schůzku, na které si společně s krejčím dohodnete vše pro to, aby vaše nová košile odpovídala nejen vašim proporcím, ale také designovým představám.

Magazín Blažek - Jak si nechat ušít košili na míru

Na schůzce si nejdřív vyberete ideální materiál – k dispozici dostanete vzorník materiálů od těch nejlepších výrobců materiálů na světě, mezi které se řadí třeba Albini, D & J Anderson nebo Thomas Mason. Módní specialisté v krejčovství si vás přeměří, aby vám košile skvěle seděla. Následně se můžete domluvit třeba na vyšití monogramu nebo na dalších detailech, které z košile udělají součást vašeho osobního stylu, odkazující na váš vkus a originalitu.

Magazín Blažek - Jak si nechat ušít košili na míru

A to je vše. Potom stačí už jen vyčkat zhruba dva týdny. Až bude košile připravena pro vyzvednutí, přijde vám upozornění na e-mail.

Magazín Blažek - Jak si nechat ušít košili na míru

Košile na míru dokáže vykouzlit opravdu dobrý dojem a přitom si z vaší strany nežádá ani příliš času. Pokud jím opravdu musíte šetřit, jistě vás potěší, že si krejčovství uloží vaše míry a další košili vám tak může ušít i bez měření. Cena košile na míru začíná na 3 990 korunách.