Magazín - Do čeho je vhodná prošívaná vesta?

Do čeho je vhodná prošívaná vesta?

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Spousta mužů nemá k prošívaným vestám zrovna vřelý vztah. Na vině jsou z velké části vzpomínky na 90. léta. Tehdy byly totiž na každém rohu k vidění lesklé barevné vesty, které vypadaly jako ušité z igelitu. Přitom je to škoda. Kvalitní prošívaná vesta má v pánské módě nezastupitelné místo a určitě si zaslouží šanci.

článek
článek

Když je teplo na kabát a chladno na blazer

Jednou z hlavních předností prošívané vesty je praktičnost. Ochrání vás před větrem a brání únikům tepla. Když ji zapnete až ke krku, snadno nahradí šálu. A díky chybějícím rukávům budete mít mnohem větší svobodu pohybu než s kabátem nebo bundou.

Výhody prošívané vesty nejvíce vyniknou na jaře a na podzim. Tedy v těch v částech roku, kdy je počasí proměnlivé a vy nikdy nevíte, jestli se hustý déšť nezmění za půl hodiny v parné slunečno. Vesta zapnutá až ke krku vás ochrání před větrem a nachlazením, s rozepnutou vám zase nebude příliš horko.

článek
článek

Jak vybrat správný střih a barvu

Moderní prošívaná vesta by měla dobře opisovat vaši postavu. Pomůže tak zdůraznit vaše proporce, zároveň je ale zúžená v těch správných místech. Jinými slovy – budete vypadat štíhle, ale mohutněji. To ocení především štíhlejší muži.

Co se týče barev, jednoznačně vedou jednoduché nenápadné odstíny. Nejčastěji se prošívané vesty nosí v šedé, černé, hnědé, tmavomodré a zelené. Vzory, které často vídáme u společenských vest, jsou u těch prošívaných spíše výjimkou.

Prošívanou vestu nenosíte, abyste oslnili davy. Neměl by to být ten kus oblečení, který přitahuje pozornost. Sluší jim minimalismus, který bude slušet i vám.

článek
článek

S čím prošívanou vestu kombinovat

Sladit prošívanou vestu se zbytkem šatníku není nic složitého. Skvěle vypadá se samotnou košilí, sakem, kabátem, svetrem, bundou a klidně i mikinou – jaký kus oblečení k vestě zvolíte, je tedy čistě na vás.

Zvýšenou pozornost byste však měli věnovat výběru správné velikosti. Pokud plánujete vestu nosit přes více vrstev oblečení – například přes svetr s košilí nebo bundu – je možné, že budete potřebovat větší velikost, než na jakou jste zvyklí. Pokud naopak plánujete nosit vestu se sakem, je nejlepší je kupovat společně v setu. Sako nošené s vestou by mělo být mírně volnější než to, které nosíte pouze s košilí.

V obchodech Blažek vám naši specialisté pomohou vybrat dokonale padnoucí prošívanou vestu a sladit ji se zbytkem šatníku. Prošívané vesty z nejnovější kolekce včetně tipů, s čím je můžete kombinovat, najdete na našem webu.