Magazín - Jak kombinovat sneakers s oblekem?

Jak kombinovat sneakers s oblekem?

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Není to tak dlouho, co byla kombinace sneakers a obleku považována za zcela nepřípustnou. Jenže časy se mění a s nimi i móda. Příchodem do kanceláře v neformálním šedém obleku se zářivě bílými sneakers se tak dnes nedopouštíte žádného přešlapu. Naopak působíte mladistvě a sebevědomě.

Kombinaci sneakers a obleku vidíme nejčastěji ve stylech Business Casual a Smart Casual. Tedy stylech vhodných do kanceláří s uvolněnější atmosférou.

Jaké sneakers se hodí k obleku?

Jednu věc je třeba zdůraznit – ne každé sneakers s k obleku hodí. Ideálně by měly být elegantně minimalistické. Nejvhodnější jsou proto jednobarevné černé, hnědé, modré nebo bílé. Vzorovaným a vícebarevným sneakers se doporučujeme spíše vyvarovat. Čistý jednoduchý vzhled u nich totiž v kombinaci s oblekem funguje nejlépe.

Vhodným materiálem pro sneakers je hladká useň, semiš nebo nubuk. Bota by měla mít jednoduchou siluetu s kulatou špičkou a ideálně výšku pod kotník, lze však nosit i kotníčkové. Mějte ale na paměti, že v takovém případě budete potřebovat oblek s kratší délkou nohavic.

Jaký oblek se hodí ke sneakers?

Pravidlo, že ne každé sneakers patří k obleku, platí i naopak – k formálním oblekům totiž sneakers určitě nepatří. Perfektně se však hodí k neformálním vzdušným oblekům z lehkých tkanin, vhodným pro denní nošení do práce či pro volný čas.

Příkladem takového obleku je například náš nový pratelný oblek, na který jsme použili inovativní vlněný materiál od italského výrobce Reda. Vyštíhlená silueta saka a kalhot dodá v kombinaci se sneakers vašemu outfitu elegantní sportovní vzhled.

článek
článek

Skvěle budou sneakers vypadat i s obleky s jednoduchým či výraznějším dezénem. K minimalistickým jednobarevným sneakers se nemusíte bát vyzkoušet i tkaniny s károvaným, pruhovaným nebo žakárovým vzorem.

Čemu věnujte při kombinování sneakers s oblekem pozornost

● Přes jaro a léto vyniknou sneakers nejlépe, když je nosíte na boso, případně s neviditelnými ponožkami. Navíc vám při vyšších teplotách nebude takové horko.

● Vyhněte se ve svém outfitu formálním prvkům. Příliš formální košile nebo kravata může uvolněný sportovní dojem z obleku se sneakers zcela rozbít.

● Dbejte na to, aby byly vaše kožené sneakers v perfektním stavu. Často se totiž zapomíná, že vyžadují stejně starostlivou péči jako polobotky. A pokud je nosíte k obleku, platí to dvojnásob. Dávejte si proto pozor, aby byly vždy zářivě čisté a pravidelně krémované.