Magazín - Jak kombinovat pánské sako a kalhoty?

Jak kombinovat pánské sako a kalhoty?

článek

Text: Jiří Král

Přišli byste si v práci v obleku „overdressed“, ale nechcete se vzdát elegantního stylu? Pak jsou pro vás separátní saka s kalhotami skvělým kompromisem. Navíc dostanete možnost lépe předvést svůj osobitý styl a vkus. Každá kombinace je totiž unikát. Jenže na rozdíl od obleku – který si koupíte jako celek – si musíte kalhoty se separátním sakem sladit sami. Naštěstí na tom není nic těžkého. Stačí dodržovat několik zásad.

Všechnu slávu by mělo sklidit sako

Na výběru separátního saka si dejte záležet. Na něm celý váš outfit stojí. Na rozdíl od oblekového saka máte u toho separátního velkou svobodu výběru. Střih, materiál, vzorování i barvy jsou čistě na vás. Líbí se vám károvaná, růžová nebo pletená saka? Žádný problém. Čím uvolněnější atmosféra, tím odvážnější barvy a vzory můžete zvolit. Nezapomeňte také na kapesníček v náprsní kapse. Ten krásu saka ještě zdůrazní.

článek
článek

Hlavní zásada: nepřekombinujte svůj styl

I přes zmíněnou svobodu však pamatujte, že méně je někdy více. Zatímco u saka můžete dát průchod fantasii, u separátních kalhot je lepší držet se při zemi.

Nejlépe fungují konzervativnější, méně výrazné barvy: šedá, hnědá, černá modrá a béžová, popřípadě bílá. Neměly by být vícebarevné ani vzorované. Kalhoty jsou zkrátka většinou jen doplněk.

Kombinace, které jsou sázkou na jistotu

Ale dost už bylo teorie. Určitě vás zajímá, jak vypadají různé kombinace v praxi. Proto jsme si pro vás připravili pár tipů.

článek
článek

Hnědý kostkovaný vzor – ideální příklad výrazného separátního saka, kterým zaujmete. Místo tmavých džínů můžete obléct i modré nebo béžové bavlněné kalhoty.

článek
článek

Pokud má vaše sako světlý odstín, mohou být kalhoty tmavší než zbytek outfitu. Navy chinos jsou v takových případech ideální volba.

článek
článek

Separátní tvídová saka vypadají skvěle s tmavšími odstíny kalhot. Dobře si rozumí i s džínami. Vidíte tedy, že separátní sako je opravdu část šatníku, se kterou můžete popustit uzdu fantazii a vytvořit opravdu originální outfit, který vás dokonale vystihuje.