Magazín - Jak kombinovat neformální kalhoty

Jak kombinovat neformální kalhoty

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaký typ kalhot převažuje ve vašem šatníku? Někteří z vás určitě ano, ale pro spoustu mužů jsou prostě „kalhoty jako kalhoty“. U těch formálních je výběr jednoduchý, jelikož jsou součástí obleku. U neformálních kalhot je už ale dělení složitější.

Jeansy

Jeansy asi není třeba dlouze představovat. Alespoň jedny má doma skoro každý. Už od 50. let patří mezi nejoblíbenější volnočasové kalhoty a nic nenaznačuje, že by tomu v budoucnu mělo být jinak. Základem je vlněná nebo bavlněná látka, zpravidla doplněná elastanem pro vyšší pružnost. Jeansy rozdělujeme na dva základní střihy.

Jeansy Uran představují klasický konzervativní styl, který se zavděčí většině mužů a nejlépe vynikne v tmavších odstínech. Kvalitní provedení poznáte tak, že barvy vydrží jasné i po mnoha vypráních.

Styl Savik je méně formální, ale o to pohodlnější varianta. Vyrábí se z lehčího a jemnějšího materiálu a jejich typickým znakem je pásový límec z gumy, který se perfektně přizpůsobí vaší postavě.

Jak se jeansy nosí a s čím je kombinovat?

Tričko, svetr i volnočasová košile. Separátní sako i bunda. Polobotky i sneakers. K jeansům můžete nosit téměř cokoli. Je ale dobré se vyvarovat „honosným“ vzorům a všem formálním prvkům. Sako volte ideálně jednobarevné, boty bez výrazného zdobení a košili zásadně bez manžet. Outfit, ve kterém figurují jeansy, by měl působit jednoduše, uvolněně a sportovně.

Chinos Revel

Barevné, vyštíhlené a především nesmrtelné. To vše jsou klasické chinos ve střihu Revel. Nejvhodnějším materiálem je dlouhovlákná bavlna a nejlépe vyniknou v siluetě extra slim. Neměly by však přiléhat k vaší postavě tak těsně jako jeansy, spíše by ji měly obkreslovat.

Kapsy nejsou nikdy příliš výrazné, zadní jsou zapnuté knoflíkem. Chinos nikdy nenajdeme se vzorem, velmi časté jsou ale naopak pestré barvy.

Jak se chinos Revel nosí a s čím je kombinovat?

Stejně jako jeansy jsou i chinos mimořádně všestranné. Ladí ke svetru, košili, ale i tričku. Jelikož jsou vždy jednobarevné, vypadají skvěle se vzorovanými separátními saky. Díky svěžím a pestrým barvám je navíc ocení muži, kteří preferují méně konzervativní styl oblékání.

Kalhoty Ogar

Ogar na první pohled připomínají klasické oblekové kalhoty. Na rozdíl od nich však nemají zdaleka tolik vylisované puky a u postranních kapes často vidíme zip. Liší se i materiálem. Zatímco oblekové kalhoty tvoří nejčastěji ze 100 % vlna, Ogar jsou doplněny o další materiály (bavlna, elastan, polyester), aby byly pružnější, pevnější a lehčí a lépe tak odolávaly všem nástrahám volnočasových aktivit.

Kalhoty Ogar často najdeme se zajímavými kostkovanými, žakárovými nebo pruhovanými vzory. Ze všech typů volnočasových kalhot jde však stále o nejformálnější variantu.

Jak se kalhoty Ogar nosí a s čím je kombinovat?

Ke kalhotám Ogar doporučujeme obléct košili doplněnou separátním sakem nebo vestou. Co se týče bot, vyniknou tyto kalhoty nejlépe s polobotkami či mokasíny. Nehodí se k tričku, bundám a většině tenisek.