Magazín - Inovativní oblek, který vyperete v pračce

Inovativní oblek, který vyperete v pračce

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

Přijali jsme výzvu našich zákazníků a pustili se do vývoje obleku pratelného v domácích podmínkách. Nebyla to jednoduchá cesta a narazili jsme na mnoho překážek, ale výsledek opravdu stojí za to. V kolekci Blažek pro jaro a léto vám tak s hrdostí představujeme jersey oblek, o jehož čistotu se postará klasická automatická pračka.

Odkud přišly první nápady na vývoj pratelného obleku

Podněty na vývoj obleku, který lze bez problému vyprat i v klasické pračce, k nám přicházely ze všech stran. Někdy to bylo klasické postesknutí klienta nad neustálým běháním do čistírny, jindy nad náklady za vyčištění, které se za dobu životnosti obleku umí vyšplhat hodně vysoko. A komu z nás se nestalo, že v návalu jiných povinností zapomněl dát obleky do čistírny a před blížící se akcí na poslední chvíli hasil hrozící průšvih. Inspirací byla i nová generace našich klientů, kteří vyžadují od oděvu přidanou hodnotu.

Je rozhodnuto, výzva je přijata

Pro sezónu jaro a léto jsme se rozhodli tuto hozenou rukavici zvednout. Měli jsme dobrý plán a skvělé dodavatele, ale až proces vývoje ukázal, co vše bude potřeba vyřešit. Cíl byl však jasný a designérský tým Blažek ho hodlal dosáhnout.

článek
článek

Základem je pratelný materiál vysoké kvality

Nechtěli jsme jít cestou kompromisů. Když pratelný oblektak z kvalitního materiálu, který bude skvěle vypadat a poskytne majiteli obleku maximální komfort. Skvělou volbou se ukázal materiál ze 100% vlny v kvalitě Super 120´S od italského výrobce Reda Active. Propůjčuje obleku měkkost, pohodlí a krásný vzhled, ale splňuje také náš požadavek na pratelnost v domácích podmínkách.

Největší úskalí nás teprve čekala

Nicméně oblek se neskládá pouze ze svrchního materiálu. Zpracování obleku zahrnuje i další materiály, které napomáhají držet tvar, umožňují zapínání a snadné oblékání. Vzhledem k vysoké kvalitě materiálu jsme mohli zvolit zpracování bez vnitřní podšívky a ukázat tak dovednosti našich krejčích, kteří si poradili s dokonalým zapracováním vnitřních částí. Vše ostatní muselo být pratelné a odolat našemu neustálému testování.

Chtěli jsme maximálně ulehčit proces praní obleku

Velké úsilí jsme věnovali také vývoji pracího vaku na oblek. Chtěli jsme uživatelsky jednoduchého pomocníka, který zabezpečí, že se sako při praní zbytečně nedeformuje. Vak je opatřen tkanou etiketou, která vám vysvětlí, jak oblek do vaku správně vložit a upevnit. Zároveň upozorní na přidané hodnoty tohoto jedinečného výrobku.

článek
článek
článek
článek

Maximální jednoduchost při sušení a žehlení

Po vyprání oblek jednoduše vyndáte z vaku. Sako pověsíte na široké ramínko, kalhoty na spínací kalhotové ramínko a obojí necháte volně uschnout. Skvělý materiál obleku a důmyslný střih dovolují nezabývat se žehlením obleku, což je skvělá zpráva. Pouze pokud toužíte po reprezentativnějším vzhledu, můžete si kalhoty nažehlit na puky.

Několik tipů na kombinace obleku v outfitu

Jersey pratelný oblek vypadá skvěle v kombinaci s trikem, kdy získáme příjemný nenucený vzhled. Formálněji laděnou kombinací je oblek s košilí se stojákem nebo s klasickou košilí, ale ideálně bez kravaty.

Přijďte si pratelný oblek vyzkoušet na vlastní kůži do některého z našich obchodů Blažek, rádi vám ho představíme.