Magazín - Ideální součásti pánského šatníku

Ideální součásti pánského šatníku

Blažek Magazín - Ideální součásti pánského šatníku

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

Dobře fungující pánský šatník je celek vzájemně kombinovatelných a dobře vybraných kousků. Aby mohl bezvadně sloužit a nevyvolával zbytečnou otázku, co si dnes vzít na sebe, musí mít zdravé jádro. Podívejme se, jak ho vytvořit a co by mělo být jeho ideální součástí.

Hledejte nadčasovost a kvalitní materiály

Srdce pánského šatníku by měly tvořit oděvy vhodné do zaměstnání, které nepodléhají rychle se měnícímu diktátu módy. Chce to citlivou ruku, která vybere nadčasové střihy. Nebo hledejte přímo v takto zaměřených kolekcích, které často nesou název „Essentials“.

Aby základ šatníku dobře fungoval, mělo by být oblečení z kvalitních materiálů s dobrou odolností. Sázkou na jistotou jsou přírodní materiály, které zajistí maximální komfort a ve správném provedení i odpovídající odolnost. Perfektními materiály jsou vlna, bavlna či hedvábí, které jsou prodyšné, mají skvělé termoregulační vlastnosti a krásný vzhled.

Stejně jako střihy a materiály, i barevnost by měla být volena s rozvahou. Základem pánského šatníku je černá, modrá a šedá barva v umírněných tónech pro obleky, bílá a jemné tóny modré či růžové pro formální košile. Jisté oživení přinášejí dezény a zajímavé struktury materiálu, vždy však v decentní prezentaci.

Komplexnost, o kterou se lze opřít

Dobře vybudovaný základ pánského šatníku poznáte jednoduše. Je dostatečně komplexní a poskytuje dostatek outfitů pro nejběžnější příležitosti, jako je zaměstnání, důležité společenské události a volný čas.

Nezbytnou součástí je kvalitní oblek, lépe v několika variantách. Jejich počet volte podle četnosti nošení obleků, vašeho povolání a různých příležitostí, kde může být předepsán formální dress code. Nesmí chybět formální košile v dostatečném počtu kusů, kravaty a kvalitní kožené polobotky.

Pro volný čas nebo chvíle, kdy si můžete dovolit uvolněný casual outfit, potřebujete pohodlné kalhoty, které můžete alternovat kvalitními džínami. Uvolněný outfit dotvoříte neformální košilí a separátním sakem. Hřejivý svetr může fungovat jako zcela samostatný kousek šatníku, ale také jako zateplovací vrstva. Botník doporučujeme doplnit o kvalitní kožené sneakers.

Výhody obleků s označením Travel Suit z kolekce Essentials

Pro pracovní cesty a dlouhé pracovní dny jsou jedinečnou volbou obleky Travel Suit. Materiál, ze kterého je takový oblek ušitý, je zárukou vysokého komfortu, ale také perfektního vzhledu. A vůbec nezáleží na tom, zda strávíte den cestami za klienty nebo dlouhými prezentacemi v kanceláři. Materiály jsou lehké, prodyšné a především nemačkavé.

Příjemným benefitem obleků z kolekce Essentials je povrchová úprava water reppelent. Díky ní vás neznejistí ani drobná nepříjemnost s převrhnutou sklenkou vody nebo náhlá dešťová přeháňka při čekání na taxík. Tekutina totiž neproniká do nitra látky a vy můžete kapičky jednoduše setřepat.

Formální bílé košile nevšední kvality

V žádném formálním šatníku nesmí chybět bílá košile. A nejlépe ve více provedeních. Košile v kolekci Essentials jsou z vysoce kvalitní dlouhovlákenné bavlny, která je prodyšná, příjemná na omak a má nádherný vzhled. Zároveň může mít skvělou nemačkavou úpravu, která zajistí perfektní look i po odložení saka.

Tip – jak na jednotlivé outfity

Pokud si nejste jistí, jak jednotlivé kousky v šatníku kombinovat, nebo s tím pouze nechcete ztrácet čas, máme pro vás vodítko. Kolekce Essentials je prezentována, podobně jako ostatní kolekce značky Blažek, v doporučených outfitech. Představuje tak ideální kombinace, kterými lze začít a vystavět na nich váš vlastní styl. S výběrem vám rády pomohou i naše zkušené módní poradkyně v obchodech.

Máte základ? Je čas začít objevovat něco nového

Základ už máte? To je jen dobře. Pokud máte vystavěno jádro šatníku, můžete se pustit do experimentování. Zapojte do vašeho šatníku další prvky. Hrajte si s aktuálními módními trendy. Rozšiřte barevnou škálu. Objevte svět krásných dezénů. Třeba z kolekce Blažek pro podzim a zimu 2021.