Magazín - Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

článek

Text: Veronika Drdáková

Foto: Ilja Hubálek

Muž, pro kterého sháníte vánoční dárek, má jednoznačně styl. Co mu koupit? Měkké dárky v podobě vyšperkovaných kombinací ponožek a sady trenýrek nejsou vždy zaručeným receptem na úspěch. Co tedy vybrat, aby dárek působil opravdu módním dojmem, adekvátně potěšil a vy jste si mohli připsat plusové body v kategorii přeborníka v obdarovávání?

Manžetové knoflíčky

I muži rádi kladou důraz na detaily. Pokud víte, že váš partner, tatínek, kolega či kamarád vlastní košile s dvojitou manžetou, popřemýšlejte právě nad tímto dárkem. Vybírat můžete z knoflíčků různých barev a typů, laďte je k hodinkám a sponě opasku. Ačkoli trh nabízí nepřeberné množství motivů, do formální košile vždy volte střízlivější, ideálně základní geometrické tvary.

článek
článek

Kašmírová šála

Jakmile venkovní teploty klesnou, stává se hřejivá a slušivá šála neopomenutelným společníkem zimního kabátu. Kašmír je tou nejhřejivější a nejkvalitnější vlnou, kterou lze získat. Při výběru kašmírové šály počítejte s částkou několika tisíc. Ta vás alespoň částečně navede na kvalitní kašmír. Upřednostnit můžete neutrální světle šedou nebo námořnicky modrou. Pokud máte šatník obdarovávaného muže dobře prohlédnutý, klidně zvolte kostku v jeho nejoblíbenějších odstínech. Ta, co se týče stylu, zaručeně zaboduje.

článek
článek

Kožený pásek

Další zdobný prvek, který je navíc u společenských kalhot povinný (nenosí se pouze ke smokingu). Opasek z pečlivě řemeslně zpracované kůže s precizním prošitím navíc svědčí o dobrém vkusu. O svém nositeli takový pásek prozradí, že styl pro něj není druhořadý a detaily i kvalita hrají prim. Pásek by měl ladit k botám a kovová spona k ostatním kovovým doplňkům.

článek
článek

Košile s monogramem

Máte míry obdarovávaného muže v malíčku? Košile made to measure s vámi vybranými knoflíky, v netradičním odstínu a s vyšitým monogramem, zabalená v dárkové krabici a ovázaná širokou decentní stuhou, se pod vánočním stromečkem bude bezpochyby vyjímat. Vybírat můžete z těch nejluxusnějších materiálů, velkého množství barev a vzorů. V Krejčovství Blažek vám s výběrem pomohou šikovné odbornice a košili lze objednat i bez zkoušení, pouze s přihlédnutím na ideální střih. Díky tomu může být až do Štědrého dne zdařile utajeným dárkem.

Kapesníček do saka

Designový ozdobný pánský kapesník do náprsní kapsy na saku má schopnost v mžiku oživit celý outfit. Vybírat můžete z kapesníků z hedvábí nebo vlny. Zatímco hedvábí svým přirozeným leskem působí reprezentativněji, vlněný kapesníček se bude lépe vyjímat ve sportovním saku s rolákem. Při výběru vzoru myslete na to, k jaké příležitosti je kapesník určen. Čím střízlivější vzor a barva, tím reprezentativněji bude působit (a do smokingu patří jedině bílý). Pokud chcete vytvořit set s kravatou, designéři radí propojit jen drobný detail či barvu, není potřeba je k sobě puristicky ladit.

I u výběru kapesníčku je na místě znát šatník obdarovávaného. Alespoň částečně by měl korespondovat s barevnou paletou, kterou daný muž v oblékání preferuje. V neposlední řadě byste měli myslet i na to, aby použitý vzor či barevná kombinace měly k srdci daného muže blízko. Jedině tak se z designového a dobře promyšleného dárku může stát nová oblíbená součást šatníku.

článek
článek

Vánoční dárek navíc

Při výběru toho ideálního dárku můžete využít našich vánočních setů, k nákupu vybraného zboží v každém obchodě Blažek vám nyní až do 24. 12. přibalíme dárek navíc. Co si třeba ke svetru ze 100% merino vlny vybrat jako dárek od nás kašmírovou šálu?

Doufáme, že pokud jste do této chvíle tápali, co darovat stylovým mužům, veškeré otazníky vymizely. Možností designových dárků pro pány se opravdu nabízí spousta. Rádi bychom napsali, že teď stačí už jen vybrat, ale ve skutečnosti vás ten největší kus práce teprve čeká…