Magazín - Proč si pořídit funkční plášť s membránou?

Proč si pořídit funkční plášť s membránou?

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Lucie Robinson, Ilja Hubálek

V posledních letech se mnoho oborů prolíná a mohou tak vzniknout úžasné věci, které by před časem byly naprosto nemyslitelné. I výrobci luxusních materiálů pro elegantní módu si vzali inspiraci ze světa funkčních sportovních tkanin. Vznikly tak unikátní látky, které mají všechny benefity vysoce kvalitních přírodních surovin a zároveň mohou nabídnout komfort funkčního materiálu. Podívejte se na vybrané oděvy, které těží z tohoto prolnutí módy a funkčních technologií.

Specialistou na zapojení funkčních prvků do materiálů pro elegantní módu je bezesporu italský výrobce Ing. Loro Piana & C. Nabízí několik variant membrán i celé funkční systémy, jako je Rain System nebo Green Storm System. Ale zapojují se i další výrobci látek top kvality, kteří nechtějí zůstat pozadu.

Funkční prvky dobývají svět formální módy

Pro formální příležitosti či večerní společenské události je jasnou volbou decentní plášť v minimalistickém řešení detailů. Současné trendy navíc velí střídmé linie, které nechávají vyniknout splývavému vzhledu a nádhernému přirozenému lesku kvalitního vlněného materiálu.

Jak už napovídá název materiálu Four Seasons od italského výrobce Ing. Loro Piana & C., je plášť z něj ušitý ideální volbou pro celoroční nošení a netlačí tak majitele do žádných kompromisů v odívání. Vlněný materiál je opatřen funkční membránou a finální vrstvou, která nahrazuje klasickou podšívku. To umožnilo luxusní odlehčené zpracování pláště. Membrána zajištuje voděodolnost pláště, ale zároveň ponechává materiálu jeho pružnost a prodyšnost

článek
článek

Inspirace světem sportovního odívání

Otisk sportovního ducha tento lehký plášť s kapucí rozhodně nezapře. Jeho sportovní ladění je reakcí na pronikání prvků sportovní módy, jako jsou třeba sneakers, do světa formálního odívání. A vlastně proč ne, formální outfity přece vůbec nemusí být nudné.

Plášť je opět ušitý z materiálu od italského výrobce Ing. Loro Piana & C., který je tentokrát opatřen patentovaným systémem membrán Green Storm System. Textilie má dvě bariéry, které chrání před pronikáním dešťových kapek, ale také před větrem. První z bariér je aplikována přímo na jednotlivá vlákna a zajišťuje vodoodpudivost, druhá je pak v ploše a ochrání vás před nepříjemným profouknutím pláště. Prodyšnost materiálu však zůstává plně zachována.

Navíc se výrobci Ing. Loro Piana & C. povedlo výrazně zapracovat na ekologii produkce této membrány, která je z 60 % z obnovitelných zdrojů rostlinného původu. Je to primát, na který je Ing. Loro Piana & C. patřičně hrdý.

článek
článek

Maximální pohodlí ve větru i v dešti

Představte si lehký materiál, který zahřeje, když je to potřeba, ale zároveň vás dokáže ochránit před dešťovými kapkami a nepříjemným větrem. Taková je sofistikovaná kombinace měkké merino vlny s technickými vlákny a lehkou membránou v materiálu Lightframe od italského výrobce Ing. Loro Piana & C.

Plášť v barvě mandlových skořápek má příjemný sportovně laděný střih a nabízí velkou variabilitu použití. Bude skvěle vypadat v outfitu s klasickými chinos, ale můžeme ho s klidným srdcem doporučit i k džínům.

článek
článek

Oblek, který odolá lehké jarní přeháňce

Funkční úpravy materiálů pronikají i do tkanin pro obleky. Tento krásný oblek je z materiálu od italského výrobce Reda, který na přírodní vlnu aplikoval water repellent úpravu. Můžete tak mít elegantní nadčasově střižený oblek z přírodní vlny vysoké kvality, který je prodyšný, jemný na dotek a lehký, ale zároveň těžit ze sofistikované úpravy materiálu, která zajistí jeho odolnost vůči kapkám vody.

Přijďte si pláště i oblek vyzkoušet na vlastní kůži do některých z našich kamenných obchodů Blažek, kde najdete i další zajímavé novinky z letošní kolekce jaro/léto 2020.