Magazín Designer‘s tip: Monika Štaudová

Designer‘s tip: Monika Štaudová

článek

Text: Andrea Všetečková

Foto: Ilja Hubálek

Monika Štaudová, která doplňuje designérskou trojici značky Blažek, má pod sebou hned dvě oblasti – pleteniny a jeansy. V obou případech navíc často vstupuje i do vývoje daného materiálu. U jeansů ovlivňuje barevnost technikami seprání, u svetrů z příze vyvíjí vzor a určuje jeho barevnost, v případě triček zase úplně od začátku vytváří autorské potisky. I pod jejíma rukama projde celá kolekce nespočetněkrát.

Jaké tři kousky z nové kolekce jaro/léto 2020 doporučuje ona?

V této kolekci mám jasného favorita, a tím je neformální outfit ve stylu sportovní elegance, složený ze stylového jersey saka, minimalistického „véčka“ a jersey pratelných kalhot. Dohromady tyto tři kousky tvoří velmi trendový look na letní měsíce.

Jersey sako do každé skříně

Pohodlné jersey sako s decentním 3D dezénem, velmi univerzální na kombinování a vhodné pro různé příležitosti. Nadčasový kousek, který by měl mít ve skříni každý muž.

Hi-tech: pratelné oblekové kalhoty z jersey materiálu

Kalhoty jsou z pratelného materiálu, což je úplně nová technologie, kterou v této kolekci představujeme poprvé. Komfort jersey navíc podporuje příměs elastanu. V kombinaci s uvolněným střihem v oblasti stehen je pohodlí opravdu maximální. Materiál je prodyšný a lehký, vhodný do teplého počasí. Lampasy na bočních švech dodávají mladistvý a sportovní šmrnc, zároveň ale zůstávají velmi elegantní.

Jersey sako v kombinaci s těmito jersey kalhotami je skvělou variantou volnočasového obleku. A jako tečka na závěr – samozřejmě ikonické bílé sneakers.

článek
článek

Luxusní a nadčasové véčko

Jde o velmi neotřelou variantu trika s véčkovým výstřihem. Průkrčník do tvaru „V“ má vyšší límec, který částečně alternuje lupo (neboli přiléhavý rolák). Triko je tak velmi vhodné do separátního saka nebo neformálního obleku. Střih, materiál a celkový vzhled trika v sobě snoubí sportovního ducha, nadčasový a luxusní vjem. Triko není náročné na údržbu, je z nemačkavého materiálu a přidaný elastan poskytuje nadstandartní komfort. Druhý must-have této sezóny!

článek
článek