Magazín Designer‘s tip: Jana Veselá Kuťková

Designer‘s tip: Jana Veselá Kuťková

článek

Text: Andrea Všetečková

Foto: Ilja Hubálek

Designérky během příprav kolekce prožijí s každým jednotlivým kouskem oblečení několik velmi intenzivních měsíců – od prvních náčrtů přes výběr materiálu až po styling ucelených outfitů. Je tedy přirozené, že si k některým z nich vytvoří mnohdy až osobní vztah.

Co by doporučila z nové jarní kolekce šéfdesignérka značky Blažek Jana Veselá Kuťková?

Florální motivy v geometrii a kreativní bílá

V kolekci jaro/léto 2020 mám dva své favority mezi formálními košilemi. První je taková hravější verze košile, kde se propojuje geometrická kostka s tiskem akvarelových květin. Velmi povedená a neotřelá barevnost. Hodně se odlišuje od našich tradičních květinových vzorů. No a druhá, na první pohled tradiční bílá košile, má při detailnějším pohledu zajímavou patchworkovou skladbu. Patchwork tady vlastně tvoří nepravidelně se měnící žakárové vzory, díky kterým muž získá kvalitní košili s neotřelým vzhledem a s nadčasovým využitím.

článek
článek

Lněný minimalismus

Toto neformální sako vyniká zejména materiálovým složením. Díky lnu má skvělé užitné vlastnosti vhodné pro letní období. Zvolený mandlový odstín s melange přízí navíc slibuje jednoduchý styling – sako je snadno kombinovatelné a muž tak může pracovat s různými barevnými kombinacemi. Sako lze obléci s výraznou košilí, a tím můžete sofistikovaně projevit své naladění. Během jarního chladného rána doporučuji pod sako prošívanou vestu, která vás nejen zahřeje, ale i oživí váš look.

článek
článek

Stylový oblek na léto

Kombinace seersuckeru (kepru) a kónických pohodlných kalhot dohromady tvoří skvělou letní záležitost. A tenhle odstín zelené mě prostě baví. Pak už stačí vzít jen lněnou košili nebo jednoduché triko, obout tenisky (nebo klidně i kožené mokasíny) a za tímto mužem se na ulici okamžitě otáčím!

článek
článek