Magazín - Deset vyhlášených krejčovství světa

Deset vyhlášených krejčovství světa

článek

Text: Lucie Krůčková

Ušít skutečně kvalitní oblek je vrcholem krejčovského umění. Je to práce sehraných týmů, které respektují klienta, tradici, ale i moderní trendy a umí vše skloubit do jedinečného celku. Mekkou krejčovství je stará dobrá Anglie. Sekundují jí Itálie a New York. Nechte se zlákat na výpravu za deseti vyhlášenými krejčovstvími světa.

Savile Row

Kdo chce vidět, kde začal trend gentlemanů v oblecích, musí navštívit Londýn. Ve Westminsteru najdete ulici Savile Row. Tady naše pouť po nejlepších krejčovstvích světa může začít.

1. Anderson & Sheppard

Úspěšný krejčovský salón, který sází na prvotřídní kvalitu a absolutní diskrétnost. O jejich slavných klientech se nemluví. Můžeme však prozradit, že Anderson & Sheppard vyhledávají Američané, kteří milují měkký styl jejich sak. Nechává si zde šít obleky i princ Charles. Ačkoliv to nikdy veřejně nepotvrdil a od Andersonů se to také nedozvíme, je jejich styl natolik nezaměnitelný, že odborníci neváhají.

2. Gieves & Hawkes

Výkladní skříň krejčovského domu Gieves & Hawkes rozhodně nemůžete přehlédnout. Na poměry v Savile Row působí velice okázale. Nadstandardní je však také péče o klienty, kteří jim tak tu trošku marnotratnosti rádi odpustí.

článek

3. H. Huntsman & Sons

Původně se zaměřovali na lovecké a jezdecké obleky, což je stále znát na jejich nezaměnitelném stylu. V nabídce mají především přiléhavá saka s vysokými rameny a zdůrazněným pasem.

4. Kilgour, French & Stanbury

Krejčovský dům, kde si tradice podává ruku s moderní dobou. Firma jako jedna z prvních v Savile Row zavedla klimatizované místnosti a komunikaci s klienty prostřednictvím internetu. Při tom nic neslevila z kvality a tradičního přístupu k řemeslu.

5. Henry Poole & Co.

Firma byla založena roku 1806 a svého času byla největším krejčovstvím na světě. Šili obleky pro Charlese Dickense i Winstona Churchilla. Dnes jsou častými klienty příslušníci evropské šlechty.

článek

Starý kontinent má Anglii a její Savile Row. Centrum krejčovského umění ale najdeme i v New Yorku.

6. Beckenstein Men´s Fabrics

V New Yorku si rozhodně vyšetřete čas a navštivte dům číslo 257 na Západní 39. ulici. Najdete zde nenápadný obchod. Nedejte na první dojem. Jste ve špičkovém krejčovství. Šíjí obleky pro běžnou klientelu, ale i návrháře, jako je Ralp Lauren nebo Bijan. Jejich obleky můžete vidět i v mnoha filmech Hollywoodu.

7. Brooks Brothers

Historie firmy sahá do počátku 19. století a v Americe je pojmem. Mezi její klienty patřil prezident Abraham Lincoln i Andy Warhol. Obleky mají typický „pytlový“ střih s přirozenými rameny, třemi knoflíky a rozparkem vzadu.

článek

Oproti zdrženlivé Anglii stojí v Evropě druhá obleková velmoc. A tou je uvolněná a ležérní Itálie, která si často libuje v okázalosti.

8. Brioni

Obleky firmy Brioni jsou vyjádřením moci a postavení. Nosí je Donald Trump, ale také Pierce Brosnan či Daniel Craig.

článek

9. Kiton

V roce 1968 založil Ciro Paone v italské Neapoli značku Kiton. Měl vizi obleků šitých z nejlepších látek, často exkluzivně dodávaných pro značku Kiton. Přidal propracované detaily a stylové střihy. Výsledkem jsou obleky, které skvěle padnou.

článek

I u pánské módy se čím dál více prosazuje Čína. Zajímavé krejčovské domy, které opustily svět sériové čínské výroby, najdeme v Hong Kongu.

10. Ascot Chang

Za zmínku stojí čínský fenomén Ascot Chang. Jeho obleky nosí především představitelé vrcholného čínského managementu. Obchody s jeho značkou ale najdeme i v New Yorku, Los Angeles nebo v Manile.

článek

Chcete si pořídit oblek v top kvalitě? Neshánějte letenky do Londýna ani New Yorku. Navštivte nejbližší salón Krejčovství Blažek. Ušijeme vám oblek na míru, který vám perfektně padne a bude v každém ohledu dokonalý. Obleky Blažek šijeme z vysoce kvalitních látek F.lli Cerruti, Loro Piana, Solbiati či Vitale Barberis Canonico. Zakládáme si na precizním zpracování a moderních střizích.

Krejčovství Blažek