Magazín - Co nosit s dvouřadým pláštěm?

Co nosit s dvouřadým pláštěm?

článek

Text: Veronika Drdáková

Foto: Ilja Hubálek

Dvouřadý pánský plášť patří k neodmyslitelné součásti šatníku všech elegánů. Své místo si však zaslouží i tehdy, preferujete-li uvolněný styl. Jeho univerzálnost vás možná překvapí. Pojďte se společně s námi podívat na několik způsobů, jak dvouřadý plášť kombinovat napříč celým šatníkem i rozdílnými módními styly.

Kombinace číslo jedna: ohrnuté kalhoty a kotníkové boty

Představujeme vám look ve stylu irského gentlemana, který je zvyklý na hustou mlhu i nízké teploty a na svůj perfektně sladěný outfit nedá dopustit. Běžným doplňkem Ira je pořádný plnovous. Vy se mu můžete v našich končinách přiblížit i bez narůstání vousů. Sáhněte po dvouřadém plášti a rovné džíny ohrňte, aby vynikly celé kotníkové boty.

článek
článek

Kombinace číslo dvě: rolák

Když jsme u prvního příkladu vzali jako vzor Ira, u kombinace dvouřadého zimního pláště a roláku nás automaticky napadá Američan. Muž, který ví, co chce, a jasný názor má i na módu. Můžete upřednostnit kontrastní odstín – např. pod tmavě modrý plášť sáhnout po světle šedém roláku, anebo vsadit na černou či tmavě hnědou klasiku, která vás nezklame.

článek
článek

Kombinace číslo tři: výrazná šála

K jakémukoli zimnímu dvouřadému plášti náleží stylová (ideálně kostkovaná) šála. Vyplní volný prostor u krku, který by se mohl stát příčinou nepříjemného nachlazení, a také přidá do celého outfitu trochu barev. Must-have kombinace, která bude na muži vždy vypadat úchvatně? Tmavě modrá ve spojení s holubí modří nebo se šedými odstíny.

Kombinace číslo čtyři: prošívaná vesta

Když meteorologové předpovídají opravdu abnormální mrazy a vy se chcete pojistit, že přes den strávený venku nenastydnete a nebudete se klepat zimou, pojistěte se nadvakrát. Teplý zimní plášť je základem, pod který můžete přidat prošívanou vestu. Vesta budiž spolehlivou vrstvou, která nepřidá zbytečně na objemu, protože její výplň je konstruována tak, aby hezky hřála, aniž by ubrala na eleganci. Její přidanou hodnou je i to, že vám barevně oživí outfit.

Kombinace číslo pět: oblek, košile a kravata

Přes co lze obléknout dvouřadý plášť? Fakticky přes cokoli. Včetně obleku. Volte neutrální tóny tmavě šedé, černé nebo tmavě modré, ať bezpečně víte, že se barvy nebudou přebíjet.

Dvouřadý plášť ve studeném počasí nezklame. Pořádně zahřeje a zároveň vás bude vhodně reprezentovat. A teď už máte navíc i několik tipů, s čím ho oblékat, aby výsledek na grafu úspěšnosti outfitu vyšplhal až nahoru.