Magazín - Co je to Bologna Construction?

Co je to Bologna Construction?

článek

Text: Jiří Král

Foto: Ilja Hubálek

Bologna Construction je technologie šití bot zaměřená na maximální pohodlí, lehkost a eleganci. Jde o italský výrobní postup a zároveň jeden z mladších typů konstrukce bot, který skvěle reaguje na rychlý moderní styl života. Pokud hledáte kvalitní a krásnou obuv, ve které se budete cítit příjemně celý den, představuje Bologna Construction ideální řešení.

Jak vzniká bota s Bologna Construction

Boty šité podle technologie Bologna Construction jsou opravdový klenot, na který si troufnou jen nejzkušenější mistři svého řemesla.

Často se setkáme také s názvem Sachetto Construction, což v italštině znamená „malá taška“. Toto označení naráží na unikátní konstrukci obuvi. Jeden velký kus odolné usně obklopuje celou plochu nártu i chodidla. Vzniká tak kožená kapsa, která ohraničuje nohu ze všech stran. Chodidlo tak není v žádném bodě v přímém kontaktu s podrážkou, což zajišťuje měkčí došlap a příjemnější nošení.

v

Stélku boty tvoří vrstva měkké usně připevněná švem umístěným v mírné prohlubni na samém okraji boty. Nehrozí proto nebezpečí, že byste chodidlem nebo prsty o šev zavadili.

Pružná, ale odolná podrážka je napevno přišitá ke zbytku boty. Stejně jako v případě stélky prochází švy okrajovou částí obuvi pro maximální komfort nositele.

Výhody Bologna Construction

Díky unikátní procesu výroby má Bologna Construction oproti konstrukcím Blake nebo Goodyear Welt řadu předností, které při celodenním nošení rozhodně oceníte.

● Pohodlí. Díky zhotovení z jednoho kusu kůže je obouvání bot s Bologna Construction podobný pocit jako navlékání kožené rukavice. Díky absenci stélky i korkové výplně a velmi lehké podrážce okamžitě pocítíte měkčí došlap a bezkonkurenční pružnost boty.

● Lehkost. Boty s Bologna Construction tvoří jeden kus kůže, který obepíná celou nohu. Díky tomu na rozdíl od konstrukcí Blake nebo Goodyear Welt nepotřebují korkovou výplň ani koženou stélku. Rozdíl poznáte okamžitě, jsou totiž až o polovinu lehčí než rámové boty.

● Elegance. Žádná vystouplá podrážka, žádné viditelné švy, pouze čistá elegance. Boty s Bologna Construction dokonale obepnou vaši nohu a vynikne na nich pouze to, co vyniknout má – krásná kůže, elegantní vzhled a precizní zpracování.

Vyzkoušejte si lehkost a pohodlí Bologna Construction na vlastní kůži v obchodech Blažek. V naší kolekci najdete širokou nabídku modelů vhodných pro formální příležitosti i volný čas.