Magazín - Dress code: business formal

Dress code business formal

článek

Text: Lucie Krůčková

Foto: Ilja Hubálek

Přísný styl, který má přesně daná pravidla a zákonitosti, jejichž neznalost se neomlouvá. Za nedodržení nedostanete pokutu ani vám nehrozí stíhání, můžete si však hned ze startu pokazit důležité jednání nebo pracovní pohovor. Seznamte se prosím – dress code business formal.

Kdy a kde musíte dodržovat dress code business formal?

Většina obchodních společností i pozic vyššího managementu dodržuje spíše uvolněný business styl oblékání. Přísný dress code business formal dnes vyžadují především banky, pojišťovny, některé mezinárodní obchodní společnosti a velké právní kanceláře. Bývá očekáván na významných obchodních jednáních nebo u pracovních pohovorů v některých společnostech.

TIP: Čeká vás důležitý pohovor nebo jednání? Informujte se v předstihu, jaký dress code má společnost předepsaný.

článek
článek

Co je pánský business formal dress code?

Základem je téměř svatá trojice oblek – kravata – košile. Oblek má být tmavý, ideální variantou je tmavě šedá nebo tmavě modrá. Černá není špatně, ale nehodí se úplně všude. V horkém létě můžete sáhnout po světle béžovém obleku. Do business formal obleku patří jednobarevná košile. Ideální je bílá, ale přípustné jsou i jiné světlé barvy nebo velice jemný vzor. Oblek a košili doplňuje kravata. Rozhodně vybírejte decentní kravaty. Křiklavé barvy, výrazné vzory nebo dokonce obrázky nejsou přípustné.

TIP: Naučte se správně uvázat kravatu a nechte rozepnutý poslední knoflíček u saka.

Business formal dress code a doplňky

Doplňky pánského outfitu musí být sladěné. Jako první vybíráte obuv. Nejvhodnější jsou jednobarevné černé nebo hnědé kožené oxfordky, ale přípustná je i obuv typu derby. S barvou obuvi pak slaďte opasek, hodinky, pracovní tašku i peněženku. Ladit by měly i všechny kovové prvky. Máte hodinky se stříbrnou sponou? Pak by stříbrná měla být i přezka na opasku a tašce.

V zimních měsících doplňte outfit o kabát. Nejvhodnější je tmavý vlněný kabát nebo trečkot. I rukavice by měly ladit. Zvolte kožené rukavice v barvě obuvi a ostatních doplňků.

TIP: Sázejte na kvalitní materiály. Doplňky z nich vypadají skvěle a dlouho vydrží.

Podívejte se na kompletní kolekci obleků a doplňků pro business formal dress code od firmy Blažek. Na kolekci pracovaly návrhářky, které umí skloubit business styl, moderní materiály i světové trendy. I v oblečení podle přísného business dress code můžete vypadat skvěle.