Kolekce podzim / zima 2020

NOVÁ KOLEKCEPODZIM/ZIMA 2020

Blažek FW 20

TRADIČNÍ HODNOTY

Česká módní značka Blažek se v sezóně podzim/zima 2020 v reakci na společenskou situaci odklání od klasické sezónní kampaně a připomíná své tradiční hodnoty, na kterých staví již od svého založení v roce 1992. Těmi jsou český design, osobitý styl a kvalitní přírodní materiály. Tváří kampaně se již podruhé stal herec Roman Vojtek se svojí ženou Petrou Vojtkovou, kteří představují harmonický vztah muže a ženy na pozadí nejisté doby. Celou kampaň nafotil fotograf Ilja Hubálek na Malé Straně v Praze, jejíž volba ne náhodou zdůrazňuje důležitost lokálnosti. Kampaň nás provádí prázdnými místy jinak rušných a turisty vyhledávaných pražských zákoutí a přináší tak jedinečnou fashion story vsazenou do kontextu událostí posledních měsíců. Designérský tým ve složení Jana Veselá Kuťková, Veronika Uko a Monika Štaudová letošní kolekci zasadil do pravěkých scenérií, a to jak barevností, tak i vzory, které se obrací k prvopočátkům života.

FASHION FILMPRAHA

PODZIM/ZIMA 2020

Modelové / Roman Vojtek & Petra Vojtková
Koncept & Supervize / Antonín Wierer
Produkce / Andrea Všetečková
Styling / Alexandra Krejčí
Dámská kolekce & Styling / Kamila Vodochodská
Make-up & Vlasy / Koki
Fotograf / Ilja Hubálek
Kamera / David Markovič
Režie a střih / Michal Krumpár

INSPIRACE

Blažek FW 20

POHLED DO MINULOSTI

Nová kolekce je volně inspirována filmem Cesta do pravěku, jenž nabízí výjimečný pohled do minulosti skrze duši dospívajících mladíků. Ti diváka probouzejí k touze po dobrodružství a výpravách, které jsou navíc podpořeny jejich úžasnou představivostí. Dychtivost po časech, kdy se vše prožívalo ve skutečnosti, a ne pouze optikou virtuální reality, vede k dobrodružné cestě plné poznání a objevování neznámého, vizuálně nového a inovativního – to vše jsou synonyma k nové kolekci Blažek. Zastřenost barev, nepříliš jasné kontury, příroda připomínající zapomenutou říši, mlha nad řekou, atmosféra ohlašující napětí a opona, která postupně odhaluje nový svět, dávají vzniknout unikátní barevnosti celé kolekce.

OSOBITÝ STYL

Blažek FW 20

LIMITED EDITION

Letošní kolekce FORMAL vůbec poprvé uvádí i kolekce Limited Edition, které se vyznačující především tou nejvyšší kvalitou vlny, ojedinělou pro její zpracování a původ suroviny. Od každé velikosti bylo ušito pouze několik kusů a jejich nositel tak získá velmi originální a luxusní oděv do svého šatníku. Tradiční formální řada pak reprezentuje oblíbené a prověřené střihy z prvotřídních materiálů od italských výrobců Reda a Vitale Barberis Canonico. Novinkou kolekce Formal je v domácích podmínkách pratelná bunda a kalhoty ze 100% merino vlny Super 120 's. Jedná se o velmi prodyšný flanel s přirozenou pružností, získanou díky úpravě natural stretch, od výrobce Reda Active, který se pyšní inovativním přístupem k pratelnosti ryze přírodních materiálů. Na tuto linii navazují vlněné košile, taktéž pratelné v domácích podmínkách, s potisky vážek, kapradí či obrazy mořských hlubin.

JEDINEČNÝ DESIGN

Blažek FW 20

DŮRAZ NA DETAIL

Kolekce INFORMAL zákazníkovi nabízí sadu ucelených outfitů rozdělených pro podzimní a zimní období, a to především na základě charakteru materiálu, střihu, ale i zvolené barevnosti. Velkou pozornost v této kolekci dostala silueta Sport, která byla doposud částí pouze formální kolekce, a v reakci na potřeby zákazníků tak vzniklo nové sako a košile vyznačující se výrazným pohodlím uzpůsobeným sportovnějším postavám. Důraz je napříč celou kolekcí kladen na detailní vnitřní zpracování, které nabízí speciální kapsy na mobilní telefon, sluchátka či jiné denní nezbytnosti.

MODERNÍ TECHNOLOGIE

Blažek FW 20

FUNKČNÍ ELEGANCE

Outwearová kolekce se i tentokrát zaměřuje na vysokou funkčnost, k čemuž využívá nejmodernější technologie a materiály. Pláště z kolekce Capolavoro od italského výrobce Loro Piana svému názvu dostojí bez kompromisů. „Capolavoro“ v překladu znamená „mistrovské dílo“ a tím tento materiál, utkaný z extra jemné merino vlny, který je přes jemnost přízí velmi odolný, opravdu je. V kombinaci s úpravou Rain System pak dává vzniknout elegantním a funkčním městským plášťům, splňujícím nároky moderního muže v pohybu. Dochází tak k dosažení maximální ochrany před chladem, deštěm a větrem bez absence pohodlí, nadčasovosti a elegance.

PŘÍRODNÍ MATERIÁLY

Blažek FW 20

INOVATIVNÍ STRUKTURY

Trika v nové kolekci podzim/zima 2020 jsou vyrobena z mercerované bavlny, která látce dodává zajímavé vizuální efekty a zároveň je odolnější, měkčí a příjemnější na nošení. Novinkou u polokošil je přizpůsobení límce button-down, který se skvěle propojí se separátním sakem a podtrhne tak kultivovanost celého outfitu. U trik i svetrů jsou v útlumu výrazné vzory a do popředí se naopak dostávají jednobarevné designy, u trik s melange efekty, u svetrů s drobnou či výraznější strukturou.