Napsali o nás

Hospodářské noviny - Generační cesta k módě | 21. 7. 2016

V první části najdete obsáhlý článek popisující značku Blažek od jejích počátků až do současnosti. V druhé potom rozhovor s Ladislavem Blažkem o (nejen) o plánech do budoucna. Online verze si můžete přečíst ZDE a ZDE.


Formen - Děláme muže lepšími | 25. 5. 2016

Kdo navrhuje kolekce Blažek? Jaký má designérský tým Blažek názor na novou kolekci a českou módě obecně? Kde bere inspiraci? To vše se dozvíte v květnovém čísle magazínu Formen.


City Life - Díky módnímu domu Blažek budou naši muži elegantní i v nadcházející sezoně | 11. 11. 2015

Blazery z měkoučké a vysoce elastické pleteniny, kalhoty v trendy zkrácené délce, ale také klasický trenčkot. Ač tradiční česká značka, Blažek z našich mužů dělá elegány britského střihu.


Menstyle.cz - Ladislav Blažek: "Móda je jako droga." | 28. 9. 2015

Od první objednávky až k jednomu z největších módních domů v České republice.


Téma - Viděl jsem díru na trhu | 28. 8. 2015

"Člověk musí mít velké sny, vize a schopnost podnítit ostatní kolem sebe k jejich realizování," říká Ladislav Blažek v rozhovoru o tom, jak vybudovat prosperující firmu a splnit si svůj sen.


Forbes - Něco pro chlapy | 3. 4. 2015

Konečně přišla doba, kdy móda začíná chlapy bavit, říká Ladislav Blažek. Vydržel 23 let a teď se mu všechno vrací. Obsáhlý rozhovor s Ladislavem Blažkem o začátcích a dlouhé cestě při budování nejznámějšího českého módního domu.


Brands & Stories - Značka Blažek mění od základu design svých prodejen | 3. 3. 2015

Značka Blažek začala s redesignem svých prodejen. "Chceme, aby si zákazník odnášel zážitek z nákupu a prodejnu opouštěl s pocitem, jako kdyby právě odcházel z příjemné návštěvy," říká zakladatel značky, Ladislav Blažek.


Business Life - Nová taška Mareše a Blažka | 11. 12. 2014

Rozhovor s Leošem Marešem a Ladislavem Blažkem o nové kolekci jaro/léto 2015 a o tom, co vše obnáší stát se tváří nejznámější české značky pánského oblečení.


Týden - Bojujeme se stigmatem, že Blažek rovná se oblek | 6. 10. 2014

Rozhovor o tom, jak nejznámější česká značka pánské módy proniká na trh neformální módy a jaké další novinky můžeme čekat v nadcházející kolekci.


Esquire - Když se z oblékání stane radost | 1. 10. 2014

Co by nemělo chybět v šatníku každého správného muže, podle čeho poznáte kvalitní materiál a mnoho dalších otázek, na které odpovídali mistři oboru Ladislav Blažek a Gianluca Eusebio.


Ekonom - Vybírám si lidi, kteří umějí to, co já ne | 10. 2. 2014

Prosperita firmy Ladislava Blažka nezaskočila. Už před 22 lety měl vizi významného módního domu.


Euro - Alternativa globálního šílenství | 10. 2. 2014

Proč nemá rád, když se lidé oblékají skoro stejně, a proč jeho firma stále sídlí v Česku, vysvětluje majitel módního domu Ladislav Blažek.


Prague Leaders - An Interview With Ladislav Blažek, Owner of Blažek Praha Company | 2. 2. 2014

Ever since its founding in 1992, the Blažek fashion house adresses men who seek out quality clothes and the best services. The customers appreciate unique design, the high-level of tailoring and top-class Italian materials. The men’s collections are produced in small series and sold exclusively in their own brand stores.


dTest - Internetoví prodejci textilu stále porušují zákon | 2. 8. 2013

Opakovaný průzkum ve spolupráci s Textilním zkušebním ústavem v padesáti českých e-shopech s textilem přinesl opět velmi nepříznivé výsledky. Pouze tři z prodejců splňují zákonné požadavky na označování zboží a správnost informací a mezi ně se řadí i e-shop značky Blažek! U 80 % prodejců neodpovídá označování velikosti české normě. 


Český rozhlas - O detoxu módního průmyslu podle Greenpeace | 26. 1. 2013

Možná jste zaregistrovali kampaň Greenpeace s názvem Toxic Threads/Toxické nitky. Celkem 20 značek, mj. Zara, Levis, H&M, Marks&Spencer, Mango nebo česká firma Blažek v rámci ní dostalo výzvu k detoxu. Cílem téhle kampaně je zastavit znečišťování přírody v zemích tzv. globálního jihu, kde se v dnešní době šije drtivá většina oblečení, které si kupujeme v Evropě.


Český rozhlas - Rentgen: Jak detoxikovat módní průmysl? | 29. 1. 2013

Možná jste na internetu zaznamenali výzvy k detoxu vůči velkým oděvním značkám jako Zara, Mango, Levis, H&M a dalším. Kampaň proti jedovatým látkám s názvem Toxic Threads, česky Toxické nitky, zahrnula i českou firmu Blažek. Jak jedovaté skutečně nitky oděvů Blažek jsou? O co všechno v kampani Toxic Threads jde a jaký je její vliv na zahrnuté oděvní značky?


Regal - Zákazníku neotravuj! aneb Služby v řetězcích | 21. 11. 2012

Nový výzkum ukázal, co se děje v hlavních maloobchodních řetězcích České republiky, když dojde na lámání chleba. Výsledky ukazují, že je třeba mnohé zlepšit.


MF Dnes - Nejlepší prodavač je v elektru | 9. 11. 2012

Průzkum testoval prodavače. Nejlépe obstáli v obchodech s elektronikou, slabší je to u módy. Zadní příčky žebříčku obsadily prodejny s logy firem, jako je New Yorker, Takko, H&M nebo Reserved. Výjimku v oděvní branži tvoří pouze Marks & Spencer a Blažek, kteří se naopak ocitli mezi desítkou nejlepších.


Proč ne?! - JAK UTKAT DECH | 8. 9. 2012

Nikdo nerozumí pánskému oblékání tak jako Italové, S Ladislavem Blažkem, králem českého pánského odívání, jsme se vydali do továrny na látky Silvia Albiniho, abychom na vlastní oči voděli, jak se chomáč bavlny mění v božíhodovou košili.


Právo a byznys - VELKÁ BAREVNÁ REVOLUCE | 24. 4. 2012

Jméno Blažek se v Čechách stalo synonymem pro formální pánskou módu. Sám Ladislav Blažek považuje oblek za nejpraktičtější pánské oblečení... K obchodu přistupuje se stejnou odvahou jako ve třiadvaceti, kdy firmu zakládal. Většinu roku tráví na cestách za svými obchodními partnery, kterých je v současné době úctyhodná stovka.


Textil Journal - Módní dům Blažek nově také na Václavském náměstí | 8. 7. 2011

Počátkem května proběhl slavnostní křest jubilejní třicáté prodejny Módního domu Blažek v centru Prahy na Václavském náměstí.


Hospodářské noviny - Český milionář jezdí v audi a fandí kofole | 24. 6. 2011

Český milionář jezdí v audi a fandí kofole. Jací jsou, jak žijí a co si myslí čeští milionáři, není jasné. Žádný podrobnější výzkum se zatím touto sociální vrstvou nezabýval, a to i přesto, že jde o skupinu velmi zajímavou, už jen z marketingového hlediska. Až letos se na nezorané pole jako první pustila J&T Banka, která se specializuje právě na služby pro movité klienty.


EURO - Nový obchod na Václavském náměstí | 6. 6. 2011

Módní dům Blažek otevřel svou první kamennou prodejnu přímo v centru Prahy na Václavském náměstí 24, která je zároveň již 30. značkovou prodejnou Blažek. Slavnostně ji pokřtili zakladatelka a ředitelka nadačního fondu Hanka Kynychová a herec a moderátor Petr Vondráček.


Textil Journal - Největší textilní obchody v roce 2010 v ČR | 3. 6. 2011

Značka Blažek patří mezi největší textilní obchody v České republice. Od roku 2009 si dokonce v řebříčku těchto obchodů o jednu pozici polepšila a předstihla i významné značky jako jsou pietro filipi, Esprit, Reserved nebo s.Oliver. Mezi českými firmami mu patří 3. místo za Alpine Pro a Vesnou.


ESPRIT - Ladislav Blažek | 1. 6. 2011

Majitel módního domu Ladislav Blažek se neobejte bez tmavě modrého obleku, vůně Givenchy Play a golfu na hřišli Ypsilonka.


MF Dnes - Z center do centra. Blažek je na Václavském náměstí | 3. 5. 2011

Léta prodával Ladislav Blažek pánské kolekce pouze v níákupních centrech, teď otevřel prodejnu na Václavském náměstí. Zhruba třicet procent obratu firmy tvoří zakázky na výrobu uniforem.


Strategie - Rozhovor s Ladislavem Blažkem | 15. 11. 2010

Rozhovor s Ladislavem Blažkem. Když se řekne Blažek, máme všichni jasno. Je to úspěšná česká oděvní značka. Když se ale někoho zeptáte, kdy naposled viděl nějakou reklamu "na Blažka", asi vám neodpoví. Jak to, že se brand tak drží v českém podvědomí?


Euro - Blažek. Na vrcholu | 10. 11. 2010

Blažek. Na vrcholu. Doby, kdy úspěšný muž vystačil s jedním oblekem a kvalitními hodinkami, je nenávratně pryč. Přirozený módní výběr káže vyřadit staré obleky a nahradit je novými, dokonalejšími. Sebevědomý muž nové sezóny má svůj styl a šarm. Na módu se již dávno nedívá jako na nutné zlo. Podzimní trendy a nová kolekce značky Blažek bude hrát ve váš prospěch!


Textil Žurnál - Každý rok přichází s novinkou | 8. 8. 2010

Každý rok přichází s novinkou - "Firma je neustále v pohybu a otázky typu proč tohle lidé potřebují, bude je to zajímat, pro koho to děláme musí být neustále v popředí našich pracovních myšlenek," říká Ing. Ladislav Blažek, generální ředitel společnosti Blažek Praha. "Ustrnout" znamená dát signál zákazníkům, že o ně nemáte zájem, a to se neodpouští.


Hospodářské noviny - Firma Blažek rozšiřuje svou nabídku o obuv | 24. 4. 2009

Česká módní firma Blažek Praha, výrobce pánské značkové módy, přichystal pro své zákazníky jarní překvapení. V prvním květnovém týdnu se na prodejnách objeví kolekce pánské obuvi. Dvě třetiny z patnácti modelů tvoří boty určené pro formální příležitosti, ve zbytku jde o vycházkovou obuv do města ve stylu "smart casual".

 

 
 

_______________
Infolinka Blažek 844 844 830 info@blazek.cz