Environmentální politika firmy

Voda je jedním z nejcennějších zdrojů naší planety. Jsme si vědomi jejího významu pro život, její křehkosti a zároveň i globálního nedostatku pitné vody. Strategií firmy BLAŽEK PRAHA a.s. v této oblasti je vědomí a snaha o neustálé zlepšování životního prostředí a další udržitelný rozvoj, proto se v rámci naší environmentální politiky hlásíme k principu předběžné opatrnosti.


Tímto směrem se zaměřuje i náš strategický plán do následujících let, který má za cíl do roku 2019 nastavení pravidel nejen pro náš dodavatelský řetězec, ale i všechny zúčastněné strany v souvislosti s výrobními procesy naší společnosti, udržitelností racionálního hospodaření s vodou a ekosystémy na celosvětové úrovni při respektování a dodržování strategických cílů firmy BLAŽEK PRAHA a.s.


BLAŽEK PRAHA a.s. očekává, vzhledem k naléhavosti problematiky, širokou podporu naší strategie a odpovědnosti k šetrnému používání vodních zdrojů nejen v lokálním, ale i globálním měřítku. V této souvislosti zapojujeme nejen naše zaměstnance ze všech oblastí přes vývoj až konečný prodej našich produktů, ale zejména nezávislé externí odborníky z oblasti testování našich výrobků na nezávadnost k životnímu prostředí. Prioritou naší práce je popsat rizika, zejména při užití vody ve výrobních procesech, a jejich kritické aspekty. Z těchto priorit definujeme cíle s konkrétními opatřeními, která jsou zaváděna od momentu návrhu výrobku až po jeho konečný prodej zákazníkovi.


Naše strategie v oblasti životního prostředí:

Minimalizovat, či plně eliminovat používání nepřátelských látek k životnímu prostředí a dále zajistit transparentnost výrobních procesů a jejich snadnou ověřitelnost testováním akreditovanými laboratořemi.


Důsledně uplatňovat naši strategii a případně vyřadit ty subdodavatele, kteří nerespektují přísně nastavené požadavky na veškeré interní procesy společnosti BLAŽEK PRAHA a.s. dle normy ISO 9001:2009 a dodržování norem dle ČSN, REACH a Öeko-Tex Standard 100, zaručujících zdravotní nezávadnost pro životní prostředí, tzv. "technicky možné Zero Discharge".


Implementovat do našich procesů další nadstavbu certifikace v podobě licence QZ – „Zaručená kvalita“.

Pravidelně informovat zákazníky
a zúčastněné strany prostřednictvím našich internetových stránek a výročních zpráv o naplňování strategického cíle tak, aby veškeré úsilí vyvíjené společností BLAŽEK PRAHA a.s. bylo jasně viditelné, ověřitelné a příkladem pro ostatní společnosti napříč všemi výrobními odvětvími.


Trvale snižovat spotřebu vody a energetické náročnosti, nutné při výrobě našich produktů, zvýšenou účinností jejich použití, zejména v přímých výrobních operacích, stejně tak jako v našich administrativních prostorách, skladech, ale i maloobchodní síti
.

Spolupracovat pouze s dodavateli, kteří poskytují informace o používání nebezpečných látek při výrobě.


Jsme si jisti, že přijatá strategie společnosti BLAŽEK PRAHA a.s. v oblasti životního prostředí bude příkladem i pro ostatní a stane se tak jedním ze střípků mozaiky v úsilí za zlepšení kvality života na naší krásné planetě.

Související odkazy:
Český rozhlas: O detoxu módního průmyslu podle Greenpeace

Nová kolekce jaro/léto 2016

Pánský módní dům Blažek směle vstupuje do nové sezony jaro/léto 2016. Hlavním posláním nové kolekce je zprostředkovat mužům prvotřídně zpracované oděvy z těch nejkvalitnějších materiálů s promyšlenými detaily. Inspiraci při její tvorbě designéři čerpali v temperamentní a prosluněné jižní Itálii. Následně se ve svých kreativních myšlenkách přesunuli do Středomoří a na Azurové pobřeží, odkud do své umělecké dílny přinesli kolekci svěžest, eleganci a široké spektrum barev a vzorů symbolizujících jarní a letní období.

Pánská oděvní značka i nadále zůstává u vyštíhlených a přiléhavých linií se zkrácenými délkami, které podtrhují siluetu muže. Barvy hrají ve všech odstínech modré, od azurové až po navy, ale nechybí ani odstíny béžové a burgundy. Dominují geometrické vzory, kára a puntíky. Mezi předními výrobci tkanin použitých na výrobu kolekce se objevují zvučná jména jako Cerruti, Loro Piana, Vitale Barberis či Marzotto.

K formální módě neodmyslitelně patří dokonale padnoucí oblek, který se svým zpracováním nápadně přibližuje obleku šitému na míru. Tým designerů značky Blažek věnuje formálním oděvům neobyčejnou pozornost a péči. Oblek patří mezi nedílnou součást šatníku každého muže a dokáže leccos napovědět o samotném nositeli i jeho postavení ve společnosti. Od uplynulých let obleky postupně prošly viditelnou proměnou. Ušlechtilost a zpracování materiálů zůstaly neposkvrněny, avšak délky kalhot i sak se výrazně zkrátily kvůli optickému prodloužení siluety muže. Novinkou u obleků je také jejich barevnost. Klasickou černou směle nahradila barva navy neboli „námořnická“ modrá. Z materiálů dominuje 100% merino vlna.

     

Pomyslný punc exkluzivity si zasluhují košile s francouzským límcem, které jsou vyrobeny ze 100% egyptské bavlny té nejvyšší kvality. Materiál na výrobu košil pochází z dílen značek Thomas Mason, Albini a Canclini. Kravaty jsou samozřejmou součástí každého obleku a vévodí jim dlouhý, úzký a jednoduchý uzel. Na jejich výrobu používá Blažek materiály od výrobce Tessitura A. Bottinelli. Nezbytné doplňky jako například kožené opasky či peněženky jsou charakteristické svou jednoduchou a minimalistickou zdobností a dotváří formální vzhled celkového outfitu.

   

Móda z neformální kolekce je ideální volbou pro volnočasové aktivity a neformální příležitosti. Výběr neformálního oblečení do práce i pro jiné příležitosti již pro muže nepředstavuje velkou neznámou.  Moderní muž si je vědom, že smysl a cit pro módu lze vyjádřit i kombinováním různých materiálů, barev a vzorů. Dominantní část informálních oděvů představují košile, jejichž vzhled byl inspirován 70. lety. Výrazný dezén a vzory například v podobě puntíků probudí v muži tu správnou rebelii a nadhled. Kromě košil začínají významnou roli hrát i kravaty, jejichž úkolem je outfit doplňovat.

     

V teplých letních dnech muži ocení polokošile s límečkem, které důstojně nahradí klasickou košili. Chladnější jarní rána i večery jsou naopak ideální příležitostí, kdy obléknout pohodlný svetr. Na svetr můžete obléct ještě bundu nebo sako, a pokud má výrazný vzor, nechte ho vyniknout samostatně. Zbrusu novým trendem jsou bundy se vzory inspirovanými u vlněných látek. Pokud zrovna nemáte náladu obléknout sako, můžete jej bez váhání nahradit právě bundou. Chcete-li působit neformálním dojmem, nebojte se popustit uzdu fantazii v kombinování jednotlivých barev. Barvou letošní sezony je modrá v kontrastu s béžovou a také burgundy či petrol.

   

A jak outfitu nejlépe dodat šmrnc a nespoutanost v jednom? Oblékněte nestárnoucí klasiku v podobě kvalitních jeansů. Blažek si na nich velmi zakládá a na jejich výrobu používá výhradně prémiový denim značky Candiani. V letošní kolekci se jeansy objeví jak v jednobarevné variantě, tak s opráním nebo výraznějšími proševy.

Nezapomeňte také na pohodlnou obuv a koženou tašku. Bodují semišové mokasíny, zdobná obuv typu brogue a tašky ve světle hnědých barvách s hladkou i proplétanou kůží. Co však nikdy nevyjde z módy, je pohodlí. Proto informální kolekci obuvi dominuje unikátní systém steptronic s  podešví z přírodního kaučuku. Jedná se o integrovaný flex systém umožňující obuvi, aby se prohnula o 90 stupňů. Na závěr váš outfit doveďte k dokonalosti pomocí šály, hodí se na sako i bundu.

 

 
 

_______________
Infolinka Blažek 844 844 830 info@blazek.cz